Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Печерська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Результати брифінгу міністра охорони здоров’я України Максима Степанова за 31 грудня

Опубліковано 31 грудня 2020 року о 11:34

Вчора МОЗ через ДП "Медичні закупівлі України", яке визначено оператором із постачання вакцин, уклало договір на поставку 1,913 млн доз вакцини проти COVID-19 виробництва китайської компанії Sinovac Biotech. Контракт підписано з українським фармацевтичним підприємством АТ "Лекхім", яке є єдиним уповноваженим представником Sinovac Biotech на території України. Згідно з домовленостями, перша партія вакцини обсягом 700 тис. доз поступить в Україну протягом 30 днів після її реєстрації або в країні-виробнику, або в інших країнах.

Договором передбачено, що вакцина повинна мати ефективність не менше ніж 97%. Вакцина компанії Sinovac Biotech (CoronaVac) — це інактивована вакцина, яка випускається у шприці та зберігається за температури від +2°С до +8°С. Її клінічні випробування проведені у різних країнах. Зокрема, третю фазу провели у Бразилії, Індонезії та Туреччині. 7 січня 2021 року компанія-виробник повинна оприлюднити проміжні результати своїх клінічних досліджень у Бразилії.

Вакцина компанії Sinovac Biotech — не єдина, яка буде закуповуватися Україною. Наразі на фінальній стадії — підписання договорів з іншими провідними світовими компаніями-виробниками вакцин проти коронавірусної хвороби. Переговори почалися ще у травні поточного року. Головним питанням були терміни поставок — українська сторона наполягала на якнайшвидшому постачанні. Вакцини, які купуються за державні кошти, будуть безкоштовними для всіх українців.

Україна також очікує поставку вакцини в межах глобальної ініціативи COVAX у першому півріччі 2021 року. Йдеться про постачання 8 млн доз. Водночас МОЗ веде переговори про збільшення поставок до 16 млн доз.

Згідно із затвердженою МОЗ "Дорожньою картою з впровадження вакцини від COVID-19 і проведення масової вакцинації у відповідь на пандемію COVID-19 в Україні у 2021-2022 роках", вакцинація проводитиметься в Україні п'ятьма етапами. Визначені пріоритетні групи, яким робитимуть щеплення першочергово.

Очільник МОЗ привітав українців із прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим. Він подякував медикам за їхню самовіддану працю у боротьбі з COVID-19, зазначивши, що завдяки їм в Україні — один із найнижчих показників смертності від коронавірусної хвороби. Зокрема, країна знаходиться на 30-му місці в Європі з показником смертності 387 осіб на 1 мільйон населення. Для порівняння: у Польщі він становить 682 особи на 1 мільйон населення, у Франції — 932, у Великій Британії — 1004.

 Джерело: МОЗ


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux