Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
 • Доступність
 • A-
  A+
 • Стара версія
Печерська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Енергоефективність/енергозбереження

Опубліковано 07 травня 2024 року о 14:16

Надання одноразової фінансової підтримки щодо проведення ремонтних робіт в багатоквартирних будинках новоствореним об′єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ)

Рішенням Київської міської ради від 16.12.2021 № 4020/4061 (зі змінами від 13.07.2023 № 6908/6949) затверджено Положення «Про надання одноразової фінансової підтримки щодо проведення ремонтних робіт в багатоквартирних будинках новоствореним об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ)» (далі – Положення).

Відповідно до пункту 2 Положення, фінансова підтримка ОСББ надається після державної реєстрації ОСББ в установленому законом порядку для багатоквартирних будинків, які експлуатуються більше 10 років.

Відповідно до Положення новоствореними об’єднаннями багатоквартирного будинку є ОСББ, з моменту державної реєстрації яких станом на день подання головному розпоряднику бюджетних коштів заяви з пакетом визначених документів минуло не більше ніж 364 дні.

Водночас, як виняток, у 2023 році для цілей цього Положення новоствореними об’єднаннями багатоквартирних будинків є ОСББ, які внесені до єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців про державну реєстрацію об’єднання співвласників багатоквартирного будинку з 01.06.2021.

За більш детальною інформацією співвласники багатоквартирних житлових будинків можуть звернутись до Управління житлово-комунального господарства та будівництва Печерської районної в місті Києві державної адміністрації за адресою: вул. Князів Острозьких, 37/2, каб. № 11, тел. (044) 280-31-48.

Рішення Київської Міської Ради від 16.12.2021 № 4020/4061 «Про надання одноразової фінансової підтримки щодо проведення ремонтних робіт в багатоквартирних будинках новоствореним об'єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ)»

Рішення Київської Міської Ради від 13.07.2022 № 6908-6949 «Про внесення доповнень до Положення про надання одноразової фінансової підтримки щодо проведення ремонтних робіт в багатоквартирних будинках новоствореним об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), затвердженого рішенням Київської міської ради від 16.12.2021 № 4020/4061»

22 червня 2017 року № 2118-VIII набрав чинності Закон України «Про енергетичну ефективність будівель», який визначає правові, соціально-економічні та організаційні засади діяльності у сфері забезпечення енергетичної ефективності будівель і спрямований на зменшення споживання енергії у будівлях.

З зазначеним Законом України є можливість ознайомитись за посиланням :
http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2118-19 

На даний час в місті Києві діє декілька програм енергоефективності: 

Урядова програма  «теплих» кредитів

З жовтня 2014 року для населення та ОСББ діє розроблена Держенергоефективності та запроваджена Урядова програма «теплих кредитів».

Програмою передбачено відшкодування з держбюджету у таких розмірах:

 • 20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн) на придбання негазових/неелектричних котлів для фізичних осіб;
 • 35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів для фізичних осіб;
 • 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК, як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.

Якщо позичальником є фізична особа, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, то розмір відшкодування становитиме 35% як за напрямком придбання котлів, так і для інших енергоефективних заходів, але не більше 12 000 гривень.

Якщо в складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості квартир-субсидіантів.

Уповноваженими на видачу "теплих"  кредитів в рамках програми є 4 державні банки: ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк.

http://saee.gov.ua/uk/consumers/derzh-pidtrymka-energozabespechenya 

Міська Програма енергоефективності:

Рішенням Київради від 17.03.2016 №232/232 затверджено Комплексну цільову програму підвищення  енергоефективності та розвитку житлово-комунальної інфраструктури міста Києва на 2016 - 2020 роки (далі -  Комплексна програма).

Житлові будинки, більшість з яких побудована ще у минулому сторіччі, споживають більше 40 % всіх енергоресурсів.

Низька енергоефективність у поєднанні із загальним старінням житлового фонду разом утворюють проблему у створенні комфортного середовища для проживання мешканців столиці. Вкрай потрібно усунути основні проблеми житлового фонду:

•  дахове перекриття в такому стані, що потребує заміни або реконструкції з проведенням енергоефективних заходів;

• втрати тепла йдуть через підвальні приміщення, двері, вікна та інше, які вимагають заміни, реконструкції або ремонту для підвищення енергоефективності будівлі;

• системи опалення не мають регулювання подачі енергоносіїв, що при перепадах температури на вулиці призводить до значних їх перевитрат;

• у будинках відсутні індивідуальні теплові пункти та прилади регулювання подачі теплоносія;

• зношеність внутрішньобудинкових мереж також впливає на енергоефективність будівлі.

Відсутність технічного переоснащення і затримки у виконанні необхідних ремонтних робіт сьогодні призводять до більш високих витрат завтра.

Зазначеним рішенням Київради  головним розпорядником коштів та відповідальним виконавцем Комплексної програми визначено Департамент житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). 

З метою забезпечення виконання міської програми з енергоефективності розроблено та діють наступні Програми з енергозбереження: 

Конкурси проектів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках міста Києва, в яких створені об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, а також у кооперативних будинках проводяться Департаментом житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). 

Якщо Ваш будинок експлуатується більше 10 років мешканці мають можливість скористатись  програмою співфінансування капремонтів 70/30 в житлових будинках, які перебувають на обслуговуванні в КП «Керуюча компанія з обслуговування житлового фонду Печерського району міста Києва».

Програма співфінансування

Відповідно до рішення Київської міської ради від 22.12.2016 року № 780/1784 із змінами, внесеними рішенням Київської міської ради від 20.11.2018 № 56/6107 та 12.12.2019) (далі Міська програма співфінансування) у місті Києві реалізується міська програма співфінансування реконструкції, реставрації, проведення капітальних ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирних будинках міста Києва.

Міська програма співфінансування поширюється на багатоквартирні будинки у місті Києві, які експлуатуються більше 10 років.

Також введено прогресивну шкалу співфінансування:

Складання енергетичного сертифіката будівлі 1%

Проведення капітальних ремонтів, технічне переоснащення ліфтів та ліфтового обладнання, реконструкція, капітальний ремонт, технічне переоснащення конструктивних елементів будівлі – 95 на 5 %

Капітальний ремонт покрівель – 90 на 10 %;

Реконструкція, капітальний ремонт, технічне переоснащення мереж водопостачання (у тому числі, електрощитових), мереж каналізування та водовідведення 85 на 15 %.

Інші види робіт – 70 на 30 %.

За отриманням консультації щодо участі у зазначеній програмі, співвласники житлових будинків можуть звернутись до сектору з питань взаємодії із співвласниками багатоквартирних будинків Управління житлово-комунального господарства та будівництва Печерської районної в місті Києві державної адміністрації за адресою: вул. Князів Острозьких, 37/2,  тел. 280-31-48

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux