Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
 • Доступність
 • A-
  A+
 • Стара версія
Печерська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Економіка/тарифна політика

Опубліковано 07 травня 2024 року о 14:35

Тарифи на житлово-комунальні послуги формуються на підставі механізму визначеного вимогами Порядків,  затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».

Законом України «Про житлово-комунальні послуги»  визначено, що виконавцями послуг з централізованого постачання холодної води та послуг з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) для об'єктів усіх форм власності є суб'єкт господарювання, що провадить господарську діяльність з централізованого водопостачання та водовідведення (ПАТ «АК Київводоканал»)  та виконавцем послуг  із централізованого опалення та послуг з централізованого постачання гарячої води для об'єктів усіх форм власності є суб'єкт господарювання з постачання теплової енергії (  ПАТ «Київенерго»), а також  передбачає розрахунки споживачів комунальних послуг (мешканців) через прямих виконавців цих послуг (ПАТ «Київенерго» та ПАТ «АК «Київводоканал»).

Відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про житлово-комунальні послуги», «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг», виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим здійснювати встановлення тарифів.

Тарифи на житлово-комунальні послуги встановлюються в межах повноважень,  Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та органами місцевого самоврядування.

 Тарифи на послуги з електропостачання, теплопостачання, водопостачання, водовідведення, захоронення та перероблення побутових відходів встановлює  Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Тарифи на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для будинків комунальної форми власності встановлюються  органом місцевого самоврядування, тобто Виконавчим органом Київської міської Ради (Київською міською державною адміністрацією) залежно від запланованих  складових послуг, періодичності  та строків надання послуг.

Будинки ЖБК та ОСББ, відповідно до   статті 10 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» визначають розмір внесків на утримання будинку та прибудинкової території на загальних зборах членів об’єднання. Копія протоколу зборів, якими затверджено розмір внесків, подається в управління соціального захисту населення  району для забезпечення прав мешканців на отримання пільг та субсидій.

Разом з тим інформуємо, що Закон України «Про житлово-комунальні послуги» зобов’язує виконавця/виробника у разі зміни вартості житлово-комунальних послуг не пізніше ніж за ЗО днів повідомити про це споживача з визначенням причин зміни вартості та наданням відповідних обґрунтувань з посиланням на погодження відповідних органів.

З інформацією стосовно діючих тарифів на житлово-комунальні послуги можна ознайомитись за наступними посиланнями:

Послуги  газопостачання >>>

Послуги  централізованого водопостачання >>>

Послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання >>>

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux