Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
 • Доступність
 • A-
  A+
 • Стара версія
Печерська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Правова допомога

Опубліковано 19 березня 2024 року о 10:52

Відповідно до статті 1 Закону України «Про безоплатну правову допомогу»:

 1. безоплатна правова допомога - правова допомога, що гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету України, місцевих бюджетів та інших джерел;
 2. правова допомога- надання правових послуг, спрямованих на забезпечення реалізації прав і свобод людини і громадянина, захисту цих прав і свобод, їх відновлення у разі порушення;
 3. правові послуги - надання правової інформації, консультацій і роз'яснень з правових питань; складення заяв, скарг, процесуальних та інших документів правового характеру; здійснення представництва інтересів особи в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; забезпечення захисту особи від обвинувачення; надання особі допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.

Безоплатна первинна правова допомога - вид державної гарантії, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації, відновлення у випадку їх порушення та порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. (стаття 7 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу»)
Безоплатна вторинна правова допомога - вид державної гарантії, що полягає у створенні рівних можливостей для доступу осіб до правосуддя. (стаття 13 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу»)

Безоплатна первинна правова допомога включає такі види правових послуг:
1) надання правової інформації;
2) надання консультацій і роз'яснень з правових питань;
3) складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру);
4) надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.
(стаття 7 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу»)

Безоплатна вторинна правова допомога включає такі види правових послуг:
1) захист від обвинувачення;
2) здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;
3) складення документів процесуального характеру. (стаття 13 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу»)
На безоплатну первинну правову допомогу мають право усі особи, які перебувають під юрисдикцією України (стаття 8 ЗУ «Про безоплатну правову допомогу»).
Відповідно до статті 9 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» Печерська районна в місті Києві державна адміністрація є суб’єктом надання безоплатної первинної правової допомоги, і вторинної правової допомоги не надає.
Право на безоплатну вторинну правову допомогу згідно з цим Законом та іншими законами України мають окремі категорії осіб.

Статтею 15 цього ж Закону визначено спеціальних суб’єктів надання саме вторинної правової допомоги:
1) центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги;
2) адвокати, включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на постійній основі за контрактом;
3) адвокати, включені до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на тимчасовій основі на підставі договору.
Слід зазначити, що відповідно до п.п. 2, 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про безоплатну правову допомогу» центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги при головних управліннях юстиції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі мають бути створені Міністерством юстиції України до 1 січня 2013 року.
В повному обсязі всім категоріям осіб, передбаченим статтею 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» безоплатна вторинна правова допомога надається з 1 січня 2017 року.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux