До уваги платників ПДВ
ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві повідомляє, що у зв’язку із законодавчими змінами, внесеними до Податкового кодексу України Законом України від 28.12.2014 р. № 71-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи" з 1 січня 2015 року внесено зміни до порядку справляння податку на додану вартість.
Насамперед, змінилися правила формування бази оподаткування ПДВ. Як і раніше, база оподаткування з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості, але у пункті 188.1 з’явився новий абзац, який встановив нові правила:
- база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг,
- база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче їх собівартості,
- база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерському обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни)
Виняток становить продаж:
* товарів(послуг), ціна на які підлягають державному регулюванню;
* газу, який постачається для потреб населення
ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м.Києві