Головна  →  Новини  →  16 лютого 2017

Загальнодержавна урочиста церемонія вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

Загальнодержавна урочиста церемонія вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні

16 лютого 2017 року, на місці розстрілу учасників Революції Гідності, на алеї Герої Небесної Сотні, відбувся загальнодержавний захід зі вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні за участю Президента України Петра Порошенко, дружини Президента Марини Порошенко, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Голови Верховної Ради Андрія Парубія, Київського міського голови Віталія Кличко та голови Печерської райдержадміністрації Сергія Мартинчука.

Під час урочистої церемонії Президент Петро Порошенко наголосив, що у національній пам’яті мають бути збережені події Революції Гідності, які нагадуватимуть прийдешнім поколінням про ціну здобутої для них свободи.

«Тому увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні та подій Революції Гідності – це питання державної ваги. Спорудження Меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні як місця національної пам’яті – це наше з вами всенародне завдання», — сказав Петро Порошенко на церемонії вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні.

Глава держави зауважив, що минулого року висловив спільне переконання, що меморіальний комплекс має бути розташований тільки за адресою: алея Героїв Небесної Сотні. «Я в цьому абсолютно переконаний», — додав він.

«Фактично місце, на якому ми зараз знаходимось, уже стало святим для кожного українця без виключення. Воно перетворилося на місце справжнього паломництва. Всім очевидно, що ця земля належить Небесній Сотні за вищим, небесним правом», — зазначив Петро Порошенко.

Водночас, Президент наголосив, що мусив втручатися у хитросплетіння земних законів для того, щоб «розрубати гордіїв вузол, який заводив у глухий кут суперечки щодо власності на цю ділянку».

«Відтак, я прийняв рішення і оголошую невідкладним проект Закону України про внесення змін до законодавства з метою вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні», — повідомив Президент.

Глава держави подякував депутатам Київради і міському Голові Києва Віталію Кличку, які вже прийняли важливе рішення, що нарешті дає початок спорудженню цього Меморіального комплексу. «Своїм голосуванням вони надали дозвіл на розробку проекту землеустрою на відведення земельної ділянки Національному меморіальному комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності», — сказав він.

«Нарешті, питання вибору найкращого проекту і будівництва Меморіалу переходить у дуже практичну площину. Надалі нам необхідне об’єднання зусиль всіх — суспільства і влади для якнайшвидшого проведення міжнародного конкурсу, розробки проекту та початку й завершення будівництва», — зазначив Петро Порошенко.

Президент також висловився за створення найближчим часом Фонду, який би підтримав здійснення кожного з етапів спільного, справді всенародного проекту Меморіалу. «Я тут виступаю не лише ініціатором, але й першим спонсором такого фонду, щоб допомогти йому не тільки добрим словом, а й грошима. Сподіваюсь, що мій приклад знайде багато послідовників», — сказав Петро Порошенко та закликав всіх, кому дорога пам’ять про подвиг Небесної Сотні, долучатися до цієї справи.

Глава держави підкреслив, що беззаперечно має бути місце, куди приходитимуть мільйони українців, щоб вклонитися пам’яті тих, з чийого подвигу починалася нова Україна. «Тих, хто довів, що слова, наміри і декларації стають цінностями, якщо люди готові віддати своє життя за ці цінності», — сказав він.

Перед початком церемонії Глава держави разом з дружиною Мариною вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні та встановили лампадки біля місця загибелі патріотів на вулиці Інститутській.

http://www.president.gov.ua/news/prezident-uvichnennya-pamyati-geroyiv-nebesnoyi-sotni-ta-pod-40038

Перейти до спискуВерсiя для друку