«Лікнеп» щодо отримання страхового чи пенсійного посвідчення
Чому не приймаються анкети застрахованих осіб (форма-8) для виготовлення свідоцтва про загальнообов’язкове державне соціальне страхування?
Статтею 22 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», яка набрала чинності 01.01.2014 р. передбачено, що особи, які підлягають загальнообов'язковому державному соціальному страхуванню, одержують посвідчення застрахованої особи, порядок видачі та новий зразок якого затверджується Кабінетом Міністрів України. Відповідний акт Кабінетом Міністрів України на сьогодні ще не виданий.
У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до пункту 1 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (реєстраційний № 3266 від 18.09.2013), внесений народним депутатом України Медяником В.Ю., яким пропонується перенесення терміну набрання чинності положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», щодо впровадження посвідчення застрахованої особи з 1 січня 2014 року на 1 січня 2015 року.
Як отримати готове пенсійне посвідчення і скільки часу воно виготовляється?
Пенсійне посвідчення оформлюється і видається безкоштовно, особисто пенсіонеру, при наявності документа, що підтверджує особу або іншій особі, яка представляє інтереси пенсіонера, на підставі нотаріально засвідченого доручення, а у разі, якщо пенсіонером є неповнолітня або недієздатна особа – опікуну, піклувальнику, батькам при пред’явленні паспорта та відповідних підтверджувальних особу документів.
Що потрібно робити якщо посвідчення стало непридатним для користування або втрачене?
Потрібно звернутися до громадської приймальні управління з відповідною заявою та фотокарткою, заповнити Анкету для виготовлення нового пенсійного посвідчення.
На чиє ім’я виготовляється пенсійне посвідчення у разі призначення пенсії неповнолітній або недієздатній особі?
Пенсійне посвідчення виготовляється на ім’я особи, якій призначено пенсію. У пенсійному посвідченні зазначається прізвище, ім’я та по батькові батька (матері) або опікуна (піклувальника).
За більш детальною інформацією просимо звертатись до громадської приймальні управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Крутий узвіз, буд. 4. Приймальні дні та години: понеділок-четвер 9:00-18:00; п’ятниця: 9:00-16:45; обідня перерва: 13:00-13:45. Телефони для довідок: 234-33-85.