Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Печерська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

«ЛІКНЕП» щодо стажу роботи та нарахування єдиного внеску

Опубліковано 25 червня 2014 року о 09:36

1. Як застосовується ставка нарахування єдиного внеску для працівника, який працює на товаристві УТОС та УТОГ за сумісництвом?

Відповідно до п.14. ст..8 Закону України від 08.07.2010 № 2564 - VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок для підприємств та організацій всеукраїнських громадських організацій інвалідів, зокрема товариств УТОГ та УТОС, в яких кількість інвалідів становить не менш як 50 відсотків загальної чисельності працюючих, і за умови, що фонд оплати праці таких інвалідів становить не менш як 25 відсотків суми витрат на оплату праці, встановлюється у розмірі 5,3 відсотка визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску.

Отже, якщо працівник  працює за сумісництвом на товаристві УТОС та УТОГ єдиний внесок нараховується у розмірі 5,3 відсотка

2. Яким чином можна підтвердити стаж роботи в разі неточностей у трудовій книжці та ліквідації підприємства?

Згідно з Порядком підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 р. №637, основним документом, що підтверджує стаж, є трудова книжка.

 Відповідно до пункту 3 вказаного Порядку, за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні записи або містяться неправильні чи неточні записи про період роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про період роботи.

 За відсутності документів про наявний стаж роботи і неможливості одержання їх внаслідок ліквідації підприємства, установи, організації або відсутності архівних даних з, інших причин, трудовий стаж, установлюється на підставі показань не менше двох свідків, які знали б заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації або в одній системі і мали документи про свою роботу за час, стосовно якого вони підтверджують роботу.

3. Чи враховується пільговий стаж роботи в Естонській Республіці  при призначенні пенсії в Україні?

 Згідно з угодою між Україною та Естонською Республікою у сфері соціального забезпечення, підписаною 05.10.10 року, якщо право на пенсію виникає на підставі спеціального закону та/або у зв’язку із здійсненням трудової діяльності у певній професії або у певних умовах, то пенсію на цій підставі призначає і виплачує тільки сторона, на території якої виникло право на пенсію, і тільки згідно зі своїм законодавством. Періоди трудової діяльності у певній професії або у певних умовах, набуто згідно із законодавством сторони не підсумовуються. Якщо згідно із вищевказаним законодавством будь – якої із сторін право на пенсію виникає, то при призначенні пенсії ці періоди враховуються на загальних підставах.

Таким чином, при призначенні в України пенсії на пільгових умовах чи за вислугу років пільговий (спеціальний) страховий стаж, набутий на території Естонії, не враховується.

4. Чи зарахувується до страхового стажу період перебування у відпустці по вагітності?

 Час перебування жінки у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами починаючи з січня 2004 року для призначення пенсій за нормами Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" до страхового стажу не зараховувався, оскільки вони не підлягали загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню (тобто за цих жінок не сплачували внески до Пенсійного фонду).

З липня 2013 року Законом № 231-VII це питання врегульоване. Отже, з липня 2013 року особи, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами й одержують відповідну допомогу, є застрахованими особами, а відтак ця відпустка починаючи з липня 2013 року зараховується до страхового стажу для обчислення розміру пенсії.

Підстав для зарахування до страхового стажу періоду перебування в такій відпустці до липня 2013 року немає.

5. Якщо «Фізична особа підприємець» на загальній системі частину року був на єдиному податку,як заповнити річний звіт з ЄСВ?

Підприємці на загальній системі оподаткування є платниками єдиного соціального внеску за себе згідно пункту 4 частини 1 статті 4 Закону «Про ЄСВ». При цьому база нарахування ЄСВ визначається для них виходячи з суми річного чистого доходу, який підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб та вказаний у річній декларації про майновий стан та доходи.

Згідно пункту 3.2 Постанови правління ПФ «Про порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.10.2010 № 22-2 фізичні особи – підприємці подають річний звіт з ЄСВ до Пенсійного фонду один раз на рік до 10 лютого року, наступного за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом для них є календарний рік. Тобто, наприклад, звіт за 2014 рік треба подати до 10 лютого 2015 року.

При цьому строки подання річного звіту з ЄСВ для підприємців на загальній системі оподаткування та платників єдиного податку однакові. Форма звіту наведена у додатку 5 до Постанови 22-2. ФОП на загальній системі оподаткування заповнює титульний аркуш та таблицю 1 «Нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами – підприємцями». Підприємець на єдиному податку має заповнювати титульний аркуш та таблицю 2 «Нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування фізичними особами — підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування (єдиний податок, фіксований податок)».

Таким чином, якщо підприємець частину року був на єдиному податку, а іншу частину перебував на загальній системі оподаткування він має заповнювати титульний аркуш, таблицю 1, де зазначаються доходи від підприємницької діяльності у період перебування на загальній системі, та таблицю 2, в якій зазначається самостійно визначена база нарахування ЄСВ для сплати суми, не меншої ніж мінімальний розмір страхового платежу.

За більш детальною інформацією просимо звертатись до громадської приймальні управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Крутий узвіз, буд. 4. Приймальні дні та години: понеділок-четвер 9:00-18:00; п’ятниця: 9:00-16:45; обідня перерва: 13:00-13:45. Телефони для довідок: 234-33-85, 234-40-53.

 

 

 

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux