Головна  →  Новини  →  19 січня 2021

Результати брифінгу міністра охорони здоров’я України Максима Степанова за 19 січня

Щороку від онкологічних захворювань в Україні помирає до 80 000 осіб. Серед основних причин смерті — рак, що на другому місці після серцево-судинних захворювань.

Взявши до уваги приблизно 30 пропозицій провідних українських онкологів та державних медичних експертів, МОЗ затвердило номенклатури лікарських засобів, що будуть централізовано закуповуватись у 2021 році для лікування онкологічних захворювань. Зокрема, до переліку із 67 лікарських засобів додано ще 9 нових позицій.

Вказані лікарські засоби мають статус генериків, тобто зареєстровані та виробляються принаймні двома різними виробниками, що забезпечує конкуренцію під час процесу закупівель.

МОЗ працює над підвищенням ефективності закупівель інноваційних лікарських засобів, що виробляються одним виробником. Закупівля таких препаратів відбуватиметься після процедури державної оцінки медтехнологій та укладення договорів керованого доступу з їх виробниками.

Держава та приватні лабораторії закуповують переважну кількість ПЛР-тестів в українського виробника «Українські генетичні технології». Серед найбільших імпортерів ПЛР-тестів в Україну — КНР, США та Корея. Частка ПЛР-систем, виробництво яких зареєстровано в Російській Федерації, становить 0,6% від загального обсягу використання таких виробів на території Україні.

Джерело: МОЗ

Перейти до спискуВерсiя для друку