Головна  →  Новини  →  24 листопада 2020

Результати брифінгу міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 24 листопада

За минулу добу в Україні було зафіксовано 12 287 нових випадків захворювання на COVID-19, госпіталізовано 1 403 особи. Ситуація залишається напруженою, але вітчизняна медична система наразі справляється з потоком хворих. Однак, сьогодні важливо дотримуватися встановлених правил, щоб зупинити поширення хвороби та, відповідно, знизити навантаження на систему охорони здоров’я.

МОЗ розраховує на затвердження парламентом фінансування медицини у 2021 році на запропонованому міністерством рівні – 5% від ВВП країни.

Багато років поспіль вітчизняна медицина фінансувалась на рівні 3-3,5% ВВП. Це хронічне недофінансування призвело до занепаду медичної системи та відтоку медиків із країни. Для порівняння: Великобританія виділяє на медицину 6,7% ВВП, Франція – 9,6%, Німеччина – більше 10%.

Зокрема, МОЗ ініціює збільшення у 2021 році базової ставки за лікування хворих на туберкульоз до 63 тис. грн, тоді як цього року вона встановлена на рівні більше 20 тис. грн. У бюджетному запиті на наступний рік міністерство також заклало тариф на лікування інсульту у розмірі від 22 тис. грн до 118 тис. грн залежно від методу лікування. Підвищення фінансування стосується інших галузей медицини, а також передбачає суттєве збільшення зарплат медичним працівникам.

Джерело: МОЗ

Перейти до спискуВерсiя для друку