Головна  →  Новини  →  18 вересня 2020

Результати брифінгу міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 18 вересня

 

За минулу добу:

захворіло 3 228 осіб, із них 232 дитини та 162 медпрацівників;

госпіталізовано 446 осіб;

68 летальних випадків;

одужало 1 573 особи.

Загалом за добу здійснено 57 084 тестування, у тому числі 31 092

дослідження методом ПЛР, а також 25 992 — методом ІФА.

Найбільшу кількість випадків зареєстровано у Харківській (349, у т.ч. м. Харків - 254), Одеській (322 в т.ч. м. Одеса - 146), Тернопільській (311), Львівській (205), Івано-Франківській (175) областях та у місті Києві (291).

МОЗ оновило національний протокол надання медичної допомоги при коронавірусній хворобі. Відповідний наказ очільник МОЗ підписав 17 вересня. Зокрема розширена схема використання глюкокортикоїдів, визначено алгоритми призначення антикоагулянтної терапії, доповнені підходи до протимікробної терапії вторинної бактеріальної ко-інфекції, також конкретизовано показання для призначення лікарського засобу тоцилізумаб. Загалом до протоколу повністістю включено підходи щодо медикаментозної та кисневої терапії при коронавірусній інфекції.

МОЗ наголошує, що призначення того чи іншого лікарського засобу при COVID-19 має здійснюватись виключно з урахуванням індивідуального перебігу хвороби у кожного конкретного пацієнта. Національний протокол лікування коронавірусної хвороби розроблений виключно для медичних працівників. Міністерство закликає громадян не займатися самолікуванням і при перших симптомах звертатися до сімейного лікаря. Оновлений протокол розміщено на офіційному сайті МОЗ і буде надісланий усім медичним закладам, які надають меддопомогу хворим на COVID-19.

Учора був підписаний наказ МОЗ щодо оновлення стандартів надання медичної допомоги при COVID-19. Документ, зокрема, передбачає зміни порядку госпіталізації та ПЛР-тестування. Вони враховують рекомендації ВООЗ, міжнародний та вітчизняний досвід.

Згідно з оновленими стандартами надання медичної допомоги, особа, яка перебувала 14 днів на самоізоляції та немає жодного симптому COVID-19, не повинна робити ПЛР-тестування. Це стосується як дорослих, так і дітей. Пацієнти, які йдуть на планову госпіталізацію, також не повинні робити ПЛР-тести, за винятком, якщо у них наявні ознаки гострого респіраторного захворювання.

ПЛР-тестування має проводитись виключно людям, які мають симптоми коронавірусної хвороби і які звертаються до сімейного лікаря. За рішенням лікаря, до пацієнта буде відправлена мобільна бригада для проведення дослідження методом ПЛР.

МОЗ розглядає питання залучення приватних лабораторій до проведення ПЛР-тестування за кошти держави. Наразі проводяться відповідні розрахунки та консультації з найбільшими операторами ринку. За декілька днів міністерство запропонує механізм залучення приватних лабораторій. Вартість тестування у державних лабораторіях, з урахуванням усіх складових, часто вдвічі менша, ніж у приватних.

Україна вийшла на заплановану на середину вересня кількість тестувань методом ПЛР на добу - більше 30 тисяч досліджень. І цей показник зростатиме й найдалі.

Джерело: МОЗ

 

Перейти до спискуВерсiя для друку