Головна  →  Новини  →  25 листопада 2017

Перші особи держави вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-33 років в Україні

Перші особи держави вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-33 років в Україні

25 листопада у День пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 року Президент України Петро Порошенко, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, представники духовенства, громадськості, дипломатичного корпусу, урядовці, народні депутати вшанували пам’ять мільйонів українців, які стали жертвами Геноциду в Україні, вчиненого комуністичним тоталітарним режимом.

У церемонії також взяв участь голова Печерської районної в місті Києві державної адміністрації Сергій Мартинчук.

Під час церемонії вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років в Україні, Глава держави наголосив на важливості того, «щоб наші нащадки завжди знали, що то був не просто штучний голод, а ретельно спланований Голодомор». Фотозвіт

«Ба більше - геноцид,  за всіма ознаками, як  їх визначено в Конвенції ООН від 9 грудня 1948 року. Щоб на всіх континентах усвідомили, що не визнавати Голодомор – так само аморально, як і заперечувати Голокост», - сказав Петро Порошенко.  При цьому він додав: "Я думаю, настав час і нам самим ухвалити закон про відповідальність  за невизнання цих двох безпрецедентно жахливих трагедій".

Президент нагадав, що 14 країн на рівні парламентів теж визнали Голодомор геноцидом, а українська  дипломатія продовжує нести правду народам всього світу. Він повідомив, що в березні цього року Асамблея Португалії визначила Голодомор геноцидом, а на початку листопада в Конгресі США також представлено проект відповідної резолюції.

 «Ми дякуємо американським друзям та очікуємо на результативне голосування на Капітолійських пагорбах, де поряд вже відкрито меморіал жертвам Голодомору-геноциду. І такі пам’ятники чи пам’ятні знаки існують в п’ятнадцяти країнах світу», - підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави встановив композицію із колосків пшениці до скульптури «Гірка пам’ять дитинства» на центральній алеї Національного музею «Меморіал пам’яті жертв голодомору в Україні».

Після цього біля меморіального знаку «Свіча пам’яті» предстоятелі українських християнських церков проголосили молитву за померлими від голоду у 1932-1933 роках.

По завершенні молитви та виступу Президент України оголосив загальнонаціональну хвилину мовчання, після якої розпочалася всеукраїнська акція «Запали свічку».

Вшановуючи пам’ять загиблих від Голодомору, Президент, Голова Уряду та Перший заступник Верховної Ради України встановили «Свічки Вічної пам’яті» до меморіального знаку «Свіча пам’яті». Також «Свічки Вічної пам’яті» було встановлено від Світового Конгресу Українців, Громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932-1933рр, Українського інституту національної пам’яті, Європейської платформи пам’яті та сумління, акредитованих в Україні глав і представників дипломатичних місій зарубіжних країн та міжнародних організацій, від кожної області, АР Крим, міст Києва та Севастополя.

Перейти до спискуВерсiя для друку