Працівники Печерської ДПІ відвідали стародавнє місто Чернігів
Щороку профспілкова організація ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві організовує екскурсійні маршрути дивовижними куточками нашої України. Печерські податківці вже відвідали багато цікавих місць - маленьке місто в Черкаській області - Чигирин, що багато років було столицею гетьманської держави, замок, що знаходиться в місті Радомишлі, стародавнє місто Лева, перлину Європи, місто храмів та пам’яток архітектури – Львів.
Ольга Андріївна Кириченко, яка вже 12 років є головою профспілкового комітету інспекції, постійно дбаючи про своїх колег й цього року організувала цікавий тур вихідного дня - незабутню мандрівку до древнього міста над Десною – Чернігова.
Подорож розпочалася з селища міського типу Козелець, що розташоване на річці Остер. Державні службовці познайомились з неповторною архітектурною пам’яткою національного значення 18 століття - собором Різдва Богородиці.
Прибувши до Чернігова податківці зустрілись з екскурсоводами та розпочали знайомство з містом. Щонайперше відвідали Дитинець – найдавнішу частину Чернігова. За часів Київської Русі це була головна міська цитадель, де розміщувалась резиденція князя. Нині Дитинець – це мальовничий парк, в якому на високих валах, на згадку про бойове минуле міста, височіють 12 гармат.
Далі, гості міста оглянули Спасо-Преображенській собор, що був найшановнішою церквою князівства, почесною усипальницею багатьох чернігівських світських і духовних володарів. Внутрішнє оздоблення собору вражає своїми мозаїками, фресками та різьбленням. Потім відвідали Борисо-Глібський собор-музей.
Мандруючи Чернігівом побували й на Червоній площі, де знаходиться музичний фонтан, будівля мерії та драматичний театр.
Наступною містичною пам’яткою стали Антонієві печери. Це комплекс, який складається з декількох підземних храмів та галерей з поховальними нішами в мурах.
А на завершення екскурсії завітали до Свято-Троїцького собору. В храмі нині знаходяться мощі трьох чернігівських святителів та дві чудотворні ікони.
Окрім оглянутих пам’яток архітектурної краси, споруд, завдяки екскурсоводам податківці також почули легенди про захований і до сих пір не знайдений скарб Івана Мазепи, про знайдений археологами величезний меч, що міг належати богатирю Іллі Муромцю та монаха Тарасія, який з’являється в Антонієвих печерах.
Тож, сонячний осінній день, проведений дружнім колективом працівників фіскальної служби, став яскравим та ще одним із незабутніх моментів життя.
ДПІ у Печерському районі ГУ ДФС у м. Києві