Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Печерська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Працевлаштування пенсіонера

Опубліковано 17 червня 2014 року о 09:42

  Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва нагадує, що факт працевлаштування чи звільнення пенсіонера впливає на розмір його пенсії, а в окремих випадках виплата пенсії взагалі припиняється, якщо пенсіонер працевлаштувався.

Виплата пенсії не проводиться працюючим пенсіонерам у таких випадках:

  а) особам, яким було достроково призначено пенсію за віком з урахуванням підпункту «г» частини першої пункту 1 статті 26 Закону України «Про зайнятість населення» (за скороченням чисельності), пункту «в» частини другої статті 12 Закону України «Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблока цієї АЕС на екологічно безпечну систему» і статті 21 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні у період до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України «Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування» ( далі — Закон 1058 ) ;

  б) жінкам, які народилися після 1 жовтня 1956 і скористалися правом дострокового виходу на пенсію після досягнення 55 — річного віку із зменшенням її розміру, якщо до досягнення пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону 1058 вони працевлаштовуються і будуть працювати (тобто, якщо після призначення пенсії до досягнення пенсійного віку ці пенсіонери працевлаштовуються, пенсія буде припинено, а в разі звільнення — відновлена)

в) особам, яким призначено пенсію за вислугу років, при працевлаштуванні на посаду, яка дає право на призначення такої пенсії.

г)  одержувачам соціальних пенсій (крім інвалідам дитинства).

Зміна розміру пенсії при працевлаштуванні відбувається в наступних випадках :

1. Частиною 3 статті 42 Закону 1058 передбачено, що перерахунок пенсії, нарахованої з урахуванням статті 28 цього Закону (мінімальний розмір пенсії на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність та доплата за понаднормовий стаж від такого прожиткового мінімуму) перераховується у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом лише непрацюючим пенсіонерам, а працюючим — тільки після звільнення з роботи або припинення діяльності, пов’язаної з отриманням доходу (особа, що здійснює підприємницьку діяльність, вважається працюючою особою). Розмір пенсії перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом та встановленого на дату звільнення або припинення такої діяльності.

2. Відповідно до частини 2 Закону 1058 статті 33 непрацюючі інваліди II і III групи за їх вибором мають право на призначення пенсії по інвалідності в розмірі пенсії за віком, насчисленной відповідно до статей 27 і 28 цього Закону, за наявності відповідного страхового стажу. У разі працевлаштування такої особи (крім випадків, коли він досяг пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону), у період роботи пенсія по інвалідності виплачується у розмірі, передбаченому частиною першою статті 33 цього Закону (інвалідам II групи — 90 % пенсії за віком, інвалідам III групи — 50 % ) .

3. Порядком проведення індексації грошових доходів населення передбачено, що працюючим пенсіонерам в першу чергу індексується заробітна плата. Індексація пенсії, щомісячного довічного грошового утримання, що виплачується замість пенсії, проводиться після індексації заробітної плати на підставі виданої підприємством, установою або організацією, де працює пенсіонер, довідки, в якій зазначається розмір його оплати праці, проіндексована її сума і сума індексації. У всіх випадках загальний дохід працюючого пенсіонера ( заробітна плата і пенсія ), який підлягає індексації, не повинен перевищувати прожиткового мінімуму, встановленого для працездатної особи.

Також при працевлаштуванні припиняється виплата надбавки на утриманців, яка призначається відповідно до статей 21 та 33 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до пенсії за віком або пенсію по інвалідності непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні непрацездатних членів сім'ї.

Отже, у разі свого працевлаштування (у тому числі реєстрація фізичною особою-підприємцем) пенсіонер обов’язково повиннен повідомити про це органи Пенсійного фонду України. Це ж стосується й зміни місця проживання.

Під час подання заяви про призначення пенсії кожен громадянин ознайомлюється з такими вимогами чинного пенсійного законодавства  та особисто розписується у заяві відповідного змісту.

Працівниками Пенсійного фонду України ведеться робота по виявленню порушень вищезазначених  вимог  Закону 1058, і незаконно виплачені пенсійні кошти  в обов’язковому порядку підлягають поверненню органам Пенсійного фонду.

Суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку пенсіонерів можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду чи в судовому порядку. 

Так, УПФУ в Печерському районі м. Києва, протягом 2013 року було виявлено 286 особи, що влаштувались на роботу і не повідомили про це орган ПФУ. Надлишкові виплачені пенсійні кошти у суми 911 тис. грн було стягнуто із виявлених осіб.

Своєчасне інформування органів ПФУ про працевлаштування звільнить працюючого пенсіонера від неприємної звістки про необхідність повернення отриманих коштів.

За більш детальною інформацією рекомендуємо звертатись до громадської приймальні управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва за адресою: м. Київ, вул. Кловський узвіз, буд. 14А. Приймальні дні та години: понеділок-четвер 9:00-18:00; п’ятниця: 9:00-16:45; обідня перерва: 13:00-13:45. Телефони для довідок: 480-71-62.

ПРИЙМАЛЬНІ ДНІ ТА ГОДИНИ:

Понеділок-Четвер: 9:00-18:00

П’ятниця : 9:00-16:45

Обідня перерва: 13:00-13:45


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux