Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Печерська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Зустріч з майбутніми пенсіонерами ПАТ «Київенерго»

Опубліковано 23 травня 2014 року о 15:06
фото

Питання порядку оформлення документів для майбутніх пенсіонерів при призначенні пенсій обговорювалось на зустрічі спеціалістів управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва з представниками  Публічного акціонерного  товариства «Київенерго», яка відбулася 12 травня 2014 року в приміщенні управління.

Провела захід заступник начальника управління Ольга Михуля, яка зазначила, що відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою Правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 р. № 22-1, підприємства, на яких працюють майбутні пенсіонери, зобов'язані надати їм всебічну допомогу у підготовці всіх документів, необхідних для призначення пенсії.

Одне із питань, на яке зверталась особлива увага, це - питання підготовки комплекту документів для оформлення пільгових пенсій.

Як з’ясовується на практиці, найбільш поширеними типовими помилками при оформленні документів є:

-  відсутність первинних документів, які підтверджують пільговий стаж;

- відсутність документів про результати проведення атестації робочих місць;

- невідповідність назви посади (професії), зазначеній в трудовій книжці, посаді, зазначеній в довідці про пільгові умови праці та назви посади (професії), визначеної відповідними постановами Уряду щодо виробництв, професій та посад, робота на яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах та в пільгових розмірах, а саме:

а) Постановление Совета Министров СССР № 1173 от 22.08.1956 года «Об утверждении списков производств, цехов, профессий и должностей, работа в которых дает право на государственную пенсию на льготных условиях и в льготных размерах»;

б) Постановление Кабинета Министров СССР № 10 от 26.01.1991 года «Об утверждении списков производств, работ, профессий, должностей и показателей, дающих право на льготное пенсионное обеспечение»;

в) Постанова Кабінету Міністрів України № 162 от 11.03.1994 року «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах»;

г) Постанова Кабінету Міністрів України № 36 від 16.01.2003 року «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах»;

д) «Порядок застосування списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затверджених Наказом Мінпраці від 18.11.2005 року № 383».

- відсутність в довідці про пільгові умови праці посилання на постанову Уряду, яка була чинна на час роботи заявника в шкідливих умовах праці. 

Ольга Михуля також звернула увагу присутніх на дотримання «Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ніх», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637.

При оформленні довідок про заробітну плату для призначення (перерахунку) пенсій виникає багато питань, зокрема: які суми заробітної плати необхідно зазначати у довідці? Чи потрібно включати суми щомісячних премій, матеріальну допомогу та оздоровчі?

При оформленні довідок, з метою уникнення помилок, необхідно звернути увагу на такі моменти:

Довідка видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та виплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звернулась за пенсією.

Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то необхідні довідки видаються правонаступниками цих підприємств, установ чи організацій або державними архівними установами.

При визначенні видів виплат, які включаються до довідок, необхідно керуватися статтею 66 Закону України від 05 листопада 1991 року № 1788-ХІІ “Про пенсійне забезпечення”, якою визначено, що у заробіток для обчислення пенсій включається всі види оплати праці, на які за діючими правилами нараховуються страхові внески, крім виплат одноразового характеру, не обумовлених діючою системою оплати праці (компенсація за невикористану відпустку, вихідна допомога та інші), перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України. Також включається за відповідні періоди допомога по тимчасовій непрацездатності чи середній заробіток, що зберігається за працівником.

Види оплати праці, на які за діючими правилами нараховуються страхові внески визначені:

- з 1 січня 1992 року - Інструкцією про порядок сплати і обліку страхових та інших внесків підприємств, установ, організацій і громадян до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 26 березня 1992 року № 2-1;

- з вересня 1994 року - Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхових внесків підприємствами, установами, організаціями, громадянами до Пенсійного фонду України, а також обліку надходження і витрачання його коштів, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 10 червня 1994 року № 5-5;

- з вересня 1996 року Інстукцією про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами страхових внесків до Пенсійного фонду України, а також обліку надходження і витрачання його коштів, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 06 вересня 1996 року № 11-1;

- з липня 1999 року Інструкцією про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходжень до Пенсійного фонду України, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 03 червня 1999 року № 4-6.

Обов'язково слід пам'ятати про виплати одноразового характеру, які не враховуються для призначення (перерахунку) пенсій і тому не зазначаються у довідках. З жовтня 1992 року такі виплати визначені Переліком видів оплати праці та інших виплат, на які не нараховуються страхові внески та які не враховуються при визначенні середньомісячного заробітку для обчислення пенсій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 1992 року № 583; з травня 1998 року Переліком видів оплати праці та інших виплат, на які не нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та які не враховуються при обчисленні середньомісячної заробітної плати для призначення пенсій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 18 травня 1998 року № 697.

Одночасно звертаємо увагу, що суми коштів, нараховані за щорічні та додаткові відпустки, а також за дні тимчасової непрацездатності, включаються до фонду оплати праці місяця, за який вони нараховані.

 Крім того, для фахівців кадрових служб підприємств важливо правильно обчислити стаж у період додаткових відпусток у зв’язку з навчанням, здачею донорської крові, виконанням державних обов’язків тощо.

Перед присутніми також виступила начальник відділу первинного призначення пенсій та соціальної допомоги управління Наталія Танцюра.

Вона наголосила на тому, що саме роботодавець на підставі первинних документів визначає право працівника на пенсійне забезпечення. На сьогоднішній день у 9-ти з 10-ти громадян, що представили документи для первинного призначення пенсії, документи (трудова книжка, довідки про заробітну плату, пільговий стаж роботи та ін.) не відповідають вимогам діючого законодавства України і потребують доопрацювання, що в свою чергу впливає на термін призначення пенсії.

За умови надання всіх необхідних документів, оформлених відповідно до вимог діючого законодавства, рішення про призначення пенсії приймається територіальними органами Пенсійного фонду протягом 10-ти днів.

 Враховуючи вищевикладене та з метою своєчасного призначення пенсій переконливо просимо як керівників підприємств усіх форм власності, так і майбутніх «цивільних» пенсіонерів, заздалегідь (не менш ніж за 2 роки) подбати про оформлення документів, необхідних для призначення пенсії, тому що помилки при подачі документів є підставою для відмови в прийнятті документів і Заяви на призначення пенсії.

 Зі своєї сторони управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва  готове надати будь-яку консультативну допомогу як майбутнім пенсіонерам, так і представникам підприємств з питань підготовки й оформлення документів для первинного призначення пенсій.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux