Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Печерська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Збір за використання лісових ресурсів. Питання-відповіді:

Опубліковано 07 липня 2014 року о 11:28

 1.Хто є платниками збору за спеціальне використання лісових ресурсів?

Відповідь:  Відповідно до п.329.1. ст.329. р.XVII Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI платниками збору за спеціальне використання лісових ресурсів є лісокористувачі - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи з джерел їх походження з України або виконують агентські (представницькі) функції стосовно таких нерезидентів або їх засновників, фізичні особи (крім фізичних осіб, які мають право безоплатно без видачі спеціального дозволу використовувати лісові ресурси відповідно до лісового законодавства), а також фізичні особи - підприємці, які здійснюють спеціальне використання лісових ресурсів на підставі спеціального дозволу (лісорубного квитка або лісового квитка) або відповідно до умов договору довгострокового тимчасового користування лісами.

 

2. Що є обєктом  оподаткування збором за спеціальне використання лісових ресурсів?

Відповідь: Відповідно до п.330.1 ст.330 розділу ХVІІ „Збір за спеціальне використання лісових ресурсів” Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755 (далі - ПКУ) об’єктом оподаткування збором є: деревина, заготовлена в порядку рубок головного користування; деревина, заготовлена під час проведення заходів: а) щодо поліпшення якісного складу лісів, їх оздоровлення, посилення захисних властивостей (у деревостанах віком понад 40 років - рубки догляду за лісом, вибіркові санітарні рубки, вибіркові лісовідновні рубки, рубки, пов’язані з реконструкцією, ландшафтні рубки і рубки переформування; незалежно від віку деревостанів - суцільні санітарні та суцільні лісовідновні рубки); б) з розчищення лісових ділянок, вкритих лісовою рослинністю, у зв’язку з будівництвом гідровузлів, трубопроводів, шляхів тощо; другорядні лісові матеріали (заготівля живиці, пнів, лубу та кори, деревної зелені, деревних соків та інших другорядних лісових матеріалів, передбачених нормативно-правовими актами з ведення лісового господарства); побічні лісові користування (заготівля сіна, випасання худоби, заготівля дикорослих плодів, горіхів, грибів, ягід, лікарських рослин, збирання лісової підстилки, заготівля очерету та інших побічних лісових користувань, передбачених нормативно-правовими актами з ведення лісового господарства); використання корисних властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних, туристичних і освітньо-виховних цілей та проведення науково-дослідних робіт.

 

3.Чи знижують ставки збору  за спеціальне використання  лісових ресурсів на деревину , заготовлену під час вибіркових рубок?

Відповідь:  Відповідно до п.331.10 ст.331 р.XVII „Збір за спеціальне використання лісових ресурсів” Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI на деревину, заготовлену під час вибіркових рубок: головного користування ставки - збору знижуються на 20 відсотків, а заходів щодо поліпшення якісного складу лісів, їх оздоровлення, посилення захисних властивостей (у деревостанах віком понад 40 років - рубки догляду за лісом, вибіркові санітарні рубки, вибіркові лісовідновні рубки, рубки, пов’язані з реконструкцією, ландшафтні рубки і рубки переформування) - на 50 відсотків. Знижки у відсотках обчислюються з кожної ставки збору окремо.

 

4.Який порядок подання розрахунку по збору  за спеціальне використання лісових ресурсів?

Відповідь:  Відповідно до п.334.1 ст.334 р.XVII Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) базовий податковий (звітний) період для збору за спеціальне використання лісових ресурсів дорівнює календарному кварталу.
     Згідно із п.334.2 ст.334 ПКУ лісокористувачі щокварталу складають розрахунок збору за спеціальне використання лісових ресурсів наростаючим підсумком з початку року за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ, у якому окремим рядком зазначається сума збору, сплачена відповідно до підпунктів 334.2.1 та 334.2.2 п.334.2 ст. 334 ПКУ, та подають його контролюючому органу за місцезнаходженням лісової ділянки у строки, визначені для квартального податкового (звітного) періоду, за винятком:
лісокористувачів, якими до отримання лісорубних та лісових квитків збір вноситься в каси суб’єктів лісових відносин, які їх видають (пп.334.2.1 п.334.2 ст.334 ПКУ):
     а) фізичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців, яким видано лісорубні та лісові квитки;
     б) лісокористувачів (крім фізичних осіб, а також фізичних

осіб - підприємців, яким видано лісові квитки), у яких сума збору в лісорубному чи лісовому квитках не перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня року, в якому сплачується збір;
     лісокористувачів з іншої області, які сплачують збір повністю до видачі їм спеціального дозволу за місцезнаходженням лісової ділянки, на якій здійснюється заготівля деревини (пп.334.2.2 п.334.2 ст.334 ПКУ).

     Лісокористувачі, у яких за результатами діяльності здійснюється перерахунок збору, відображають донараховані суми збору в розрахунку за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст.46 ПКУ (п.333.3 ст.333 ПКУ).

 

5. До якого бюджету зараховується збір за спеціальне використання лісових ресурсів?

Відповідь:  Відповідно до п. 332.2 ст. 332 Податкового кодексу України від 02 грудня року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) сума збору обчислюється суб’єктами лісових відносин, які видають спеціальні дозволи, і зазначається у таких дозволах.
     Згідно з п. 1 ст. 5 Бюджетного кодексу України від 08 липня 2010 року № 2456-VI зі змінами і доповненнями (далі - БКУ) бюджетна система України складається з державного бюджету та місцевих бюджетів.

     Збір за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування, зараховується:

     - 50 відсотків – до доходів загального фонду Державного бюджету України (п.п. 3 п. 2 ст. 29 БКУ);

     - 50 відсотків – до місцевих бюджетів (п.п. 2 п. 1 ст 64 та п.п. 2 п. 1 ст 66 БКУ).
     Збір за спеціальне використання лісових ресурсів (крім збору за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої в порядку рубок головного користування) зараховується до бюджетів місцевого самоврядування за місцезнаходженням (місцем розташування) лісової ділянки (п.п. 3 п. 1 ст. 69 БКУ).

 

ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

 

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux