Які правові проблеми допомагає вирішити система Безоплатної правової допомоги
Безоплатна правова допомога – правова допомога, яка гарантується державою та повністю або частково надається за рахунок коштів Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел.
Відповідно до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», існує первинна правова допомога та вторинна правова допомога.
Безоплатна первинна правова допомога (БППД) включає в себе такі види правових послуг: надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних); надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.
Право на БППД мають усі особи, які перебувають під юрисдикцією України.
Безоплатна вторинна правова допомога (БВПД) включає такі види правових послуг: захист; здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру.
Право на БВПД мають категорії осіб, які визначені Законом України «Про безоплатну правову допомогу» та іншими законами України.
У столиці діє Регіональний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги у місті Києві – територіальне відділення Координаційного центру з надання правової допомоги.
Діяльність Регіонального центру поширюється на територію міста Києва.
Відповідно до покладених на нього завдань, регіональний центр, зокрема:
- забезпечує участь захисника під час здійснення досудового розслідування та судового провадження у випадках, коли захисник відповідно до положень Кримінального процесуального кодексу України залучається слідчим, прокурором, слідчим суддею чи судом для здійснення захисту за призначенням або проведення окремої процесуальної дії, у випадках затримання особи, застосування до неї запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, адміністративного затримання чи адміністративного арешту та інших передбачених законодавством випадках;
- забезпечує захист особи, засудженої до покарання у вигляді позбавлення волі, тримання в дисциплінарному батальйоні військовослужбовців або обмеження волі, за зверненням такої особи або за ухвалою суду;
- здійснює моніторинг та оцінювання забезпечення підпорядкованими йому місцевими центрами з надання безоплатної вторинної правової допомоги проведення правопросвітницької роботи, надання безоплатної первинної правової допомоги та безоплатної вторинної правової допомоги;
- здійснює моніторинг дотримання адвокатами стандартів якості надання безоплатної правової допомоги;
- забезпечує організацію і проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з питань надання безоплатної правової допомоги;
- спрямовує, координує та контролює діяльність місцевих центрів.
Регіональному центру підпорядковуються такі місцеві центри:
- Лівобережний київський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги;
- Правобережний київський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Більше інформації – на сайті Координаційного центру з надання правової допомоги.
Джерело: https://legalaid.gov.ua/