Вікові дерева у Лаврі обстежили сучасним приладом арботомом
У межах Програми з озеленення території Національного заповідника «Києво-Печерська лавра», тривають активні роботи. Стартував етап обстеження та моніторингу зелених насаджень.
У Заповіднику все дихає історією. Митрополичий та Чернечий сади, 200-річні дерева на площі Соборній – памʼятки, що потребують особливого дбайливого нагляду та підходу.
Фахівці КО «Київзеленбуд» здійснили додатковий огляд 18-ти дерев, щоб зʼясувати який їхній стан на сьогодні, та якого лікування вони потребують.
Ігор Сінгер, керівник напряму із реставрації та догляду за деревами Програми з озеленення, зазначив: «Зелений моніторинг проводять силами КП «Київзеленбуд» із залученням нашої експертної консультативної допомоги. Отримані дані про стан реліктових дерев допоможуть скласти план реставраційних робіт та розробити технологічні карти. Для обстеження дерев ми використовуємо неінвазивні методи: без пошкодження їхньої структури. Це – починаючи від класичного візуального обстеження (WIT) до використання інструментальних методів, у т.ч. і арботома».
Арботом – це прилад для обстеження стану стовбурів та гілок за допомогою проходження крізь них звукових хвиль. На стовбур чи гілку кріплять датчики, хвилі реагують на різну щільність деревини. На діаграмі це позначено різними кольорами. Після розшифровки з’являється повна картина стану дерева, включно з інформацією про можливі ураження всередині, що не помітні ззовні.
Джерело: Національного заповідника «Києво-Печерська лавра»