Відкриття виставки «Спогади життя»
На Печерську, у Національному музеї декоративно-прикладного мистецтва відкрили виставку Марфи Тимченко, Народної художниці України, лауреатки Національної премії України імені Тараса Шевченка та премії імені Катерини Білокур. Вперше виставкова експозиція демонструє близько 40 невідомих широкому загалу творів мисткині, збережених родиною.
Ця рідкісна збірка робіт видатної майстрині петриківського розпису є своєрідною автобіографічною сповіддю художниці у живописних та графічних творах. Мисткиня розповідає про найяскравіші сторінки минулих років – спогади про дитинство, рідне село Петриківку, страшний період голодомору, Другу світову війну.
«Роботи Марфи Тимченко вирізняються, в першу чергу, сюжетністю. Крім того, ті засоби виразності, які є в петриківському розписі, вона використовує абсолютно по-своєму. В її творах вони дають такий ефект, який інші митці не знаходять в цій техніці. Це дає просторовість, заглибленість, яка для сюжетних композицій дуже важлива», – зазначає Олена Скицюк.
Відкриття ювілейної експозиції планувалося в минулому році до 100-річчя від дня народження художниці, але завадило повномасштабне вторгнення рф. Згодом виставка здійснилась, але не було її урочистого відкриття, тому цей проєкт «Спогади життя» теж присвячено 100-річчю майстрині.
Користуючись нагодою на відкриття завітали заступник голови Печерської райдержадміністрації Анатолій Невмержицький та начальник відділу культури Діана Маринич, які відзначили давню творчу дружбу, проведення спільних проєктів, привітали гостей та подякували творчій родині за їх працю та збереження доробку Марфи Тимченко. Також від імені голови Печерської районної в місті Києві державної адміністрації були вручені подяки за збереження, розвиток і популяризацію українського мистецтва.
Ця непересічна подія відбулася у товаристві численних шанувальників таланту Марфи Тимченко та її рідних – доньки Олени Скицюк та онуки Олени Кулик, які продовжують справу творчої династії.
Виставка «Спогади життя» триватиме у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва до 8 жовтня.