У 2022 році київський метрополітен перевіз понад 160 мільйонів пасажирів, а в новорічну ніч підземкою як укриттям скористалися більше 5 тисяч людей
У 2022 році київський метрополітен перевіз понад 160 мільйонів пасажирів, а в новорічну ніч підземкою як укриттям скористалися більше 5 тисяч людей. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник на своїй сторінці у Facebook.
«У 2022 році Київським метрополітеном скористалось 162 мільйони 170,3 тисячі пасажирів. Традиційно найзавантаженішою залишається Святошинсько-Броварська (червона) лінія. За нею – Оболонсько-Теремківська (синя), а найменш завантаженою є Сирецько-Печерська (зелена) лінія. Для порівняння: у 2021 році столична підземка перевезла 319 мільйонів пасажирів», – повідомив Микола Поворозник.
Він також нагадав, що столична підземка слугувала мешканцям столиці укриттям під час повітряної тривоги.
«Тільки у новорічну ніч, під час повітряної тривоги, підземними станціями метрополітену як укриттям скористалися близько 5 200 людей, із яких майже 400 дітей», – зазначив перший заступник голови КМДА.
Микола Поворозник підкреслив, що інфраструктура метрополітену у цілодобовому режимі працює як укриття та забезпечує найнеобхіднішими умовами: питною водою, санітарними вузлами та можливістю підзарядки гаджетів, і вчергове закликав містян за сигналів повітряної тривоги дбати про власну безпеку та користуватися укриттями.
Прохід на станції метрополітену в комендантську годину (із 23:00 до 05:00) під час повітряної тривоги такий:
- при вході в метрополітен як укриття обов’язково необхідно мати документ-посвідчення особи;
- прохід на станції для укриття забезпечують правоохоронці. Контакт поліції розміщено біля входу. Також для виклику чергового можна скористатися дзвоником біля вхідних дверей;
- уночі працює той же вестибюль, що й у денну зміну.
Джерело: КМДА