Щодо визначення бази оподаткування єдиним соціальним внеском
ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві інформує, що відповідно до абзацу 7 п.1 частини 1 ст.4 Закону України від 08.07.2010р. № 2464 – VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» - платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є роботодавці – підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, військові частини та органи, що виплачують грошове забезпечення, допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, допомогу або компенсацію відповідно до законодавства, - для осіб, зазначених у пунктах 9 – 14 цієї частини.
Згідно з п.9 частини першої ст.4 вищезазначеного Закону платниками єдиного внеску є військовослужбовці (крім військовослужбовців строкової військової служби), особи рядового і начальницького складу.
Водночас відповідно до частини шостої ст. 7 Закону №2464 нарахування єдиного внеску за платників, зазначених у п.9 частини першої ст. 4 Закону №2464, здійснюється платниками, зазначеними у п.1 цієї частини, за рахунок сум, на які єдиний внесок нараховано. Абзацом другим п.1 частини першої ст.7 Закону №2464 визначено, що єдиний внесок нараховується для платників податків, зазначених в абзаці сьомому п.1 частини першої ст.4 Закону №2464, - на суму грошового забезпечення, оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності, допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами; допомоги або компенсації відповідно до законодавства.
Згідно з частиною шостою ст.8 Закону №2464 єдиний внесок для вказаних платників (військових частин та органів, які виплачують грошове забезпечення особам, зазначеним у п.9 частини першої ст. 4 Закону №2464) встановлюється у розмірі 34,7% суми грошового забезпечення.
Єдиний внесок з військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу встановлюється у розмірі 2,6% грошового забезпечення (частина десята ст. 8 Закону №2464).
Згідно зі ст. 9 Закону України № 2011 «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» до складу грошового забезпечення включаються:
- посадовий оклад, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія);
- одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Складові грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу визначено постановою КМ України №1294.
Перелік додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу визначеного у додатках 24 – 28 та 33 до цієї постанови.
У зв’язку з тим, що у зазначеному переліку видів грошового забезпечення щомісячна грошова компенсація за піднайом (найом) жилих приміщень відсутня, а отже, вона не є грошовим забезпеченням і не включається до бази нарахування, з якої утримується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві