Розмір ЄСВ, який застосовують установи, організації, які виплачують допомогу особам по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку
ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м.Києві повідомляє, що відповідно до абз. сьомого п. 1 частини 1 ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464) платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ) є роботодавці – підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, військові частини та органи, які виплачують грошове забезпечення, допомогу по тимчасовій непрацездатності, допомогу у зв’язку з вагітністю та пологами, допомогу або компенсацію відповідно до законодавства, - для осіб, зазначених у пунктах 9 - 14 цієї частини.
Пунктом 13 частини 1 ст.4 Закону № 2464 визначено, що платниками ЄВ є особи, які відповідно до закону отримують допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
ЄВ для платників, зазначених в абзаці сьомому п. 1 частини 1 ст. 4 Закону № 2464 (крім військових частин та органів, які виплачують грошове забезпечення особам, зазначеним у п. 9 частини 1 ст. 4 Закону №2464), встановлюється у розмірі 33,2 відс. визначеної абзацом другим пункту 1 частини 1 ст. 7 Закону № 2464 бази нарахування ЄВ (абз. другий частини 6 ст. 8 Закону № 2464).
Згідно з абз. другим п. 1 частини 1 ст.7 Закону № 2464 ЄВ для платників, зазначених в абз. сьомому п. 1 частини 1 ст. 4 Закону № 2464, нараховується, зокрема, на суму допомоги або компенсації відповідно до законодавства.
Відповідно до абз. третього п. 1 частини 1 ст. 7 Закону № 2464 нарахування та сплата ЄВ за платників, зазначених, зокрема, у п.13 частини 1 ст. 4 Закону № 2464, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету в порядку, встановленому КМУ, але не менше мінімального страхового внеску за кожну особу .
Платники, зазначені, зокрема, у п. 13 частини 1 ст. 4 Закону № 2464, звільняються від сплати ЄВ із сум отриманих ними грошового забезпечення, допомоги або компенсації (частина 1 ст. 8 Закону № 2464).
Отже, установи, організації нараховують ЄВ на суму допомоги особам по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі 33,2 відс., але не менше мінімального страхового внеску за кожну особу, та не утримують ЄВ із зазначених сум.
ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м.Києві