Результати брифінгу міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 4 вересня
Результати брифінгу міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 4 вересня:
▪За минулу добу:
захворіла рекордна кількість осіб – 2723, з них 161 дитина та 119 медпрацівників;
госпіталізовано 532 особи;
51 летальний випадок;
одужали 937 осіб.
▪ Загалом за добу здійснено рекордну кількість тестувань - 49 785 тестувань, з них 25 483 досліджень методом ПЛР і 24 302 — методом ІФА.
▪Найбільшу кількість випадків зареєстровано у Харківській області (371), місті Києві (319), Одеській (225), Тернопільській (204), Львівській (196), Чернівецькій (162) та Івано-Франківській (163) областях.
▪За минулу добу встановлений антирекорд як кількості нових випадків COVID-19, так і кількості госпіталізованих. Також була здійснена рекордна кількість тестувань, в тому числі методом ПЛР.
▪ Вчора Державна комісія з питань ТЕБ та НС переглянула поділ регіонів за рівнями епідемічної небезпеки COVID-19. “Червоний” рівень встановлено у 29 адміністративно-територіальних одиницях, “помаранчевий” — у 89, “жовтий” — у 139. Зокрема, прийнято рішення встановити з 00:00 7 вересня “червоний” рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19: м. Івано-Франківськ, м. Коломия, м. Калуш, Косівський та Тисменицький райони Івано-Франківської області; м. Біляївка та м. Ізмаїл, а також Болградський район Одеської області; м. Дубно та Костопільський район Рівненської області; м. Тернопіль, м. Бережани, м. Чортків, Бережанський, Бучацький, Гусятинський, Монастирський, Теребовлянський, Тернопільський та Чортківський райони Тернопільської області; Великобурлуцький район Харківської області; м. Чернівці та Вижницький, Глибоцький, Заставнівський, Кіцманський, Новоселицький, Сторожинецький райони Чернівецької області; Бобровицький район Чернігівської області.
▪ Городенківський район Івано-Франківської області, який уже майже два тижні перебуває на “червоному” рівні, з 7 вересня переходить на “помаранчевий” через покращення епідемічної ситуації. Встановлення рівнів відбувається з урахуванням епідемічної ситуації в кожній адміністративно-територіальній одиниці, а саме враховується кількість нових випадків на 100 тисяч населення за 14 днів.
▪ Станом на 2 вересня в 315 закладах охорони здоров’я, які надають допомогу хворим на COVID-19, наявні 26 тисяч ліжок. В резерві ще 213 лікарень з майже 9 тисячами ліжок. Таким чином, сумарна кількість ліжок у лікарнях, визначених для прийому хворих на коронавірусну інфекцію, складає 35 тисяч. Кількість апаратів ШВЛ у лікарнях, що надають допомогу хворим на COVID-19, – біля 4 тисяч, задіяно 227 апаратів. Наразі запасів тест-систем для проведення досліджень на коронавірусну інфекцію у країні вистачить на 1,5-2 місяці.
▪ Для порівняння: на початок епідемії для прийому хворих на COVID-19 були підготовлені 12 704 ліжка. Відділення інфекційних лікарень, що призначалися для надання допомоги хворим з COVID-19, мали в наявності: 536 апаратів ШВЛ, 188 кисневих концентраторів, 275 моніторів пацієнтів, 365 пульсоксиметрів. У вірусологічній референс-лабораторії були наявні тест-системи для проведення 3000 досліджень на наявність коронавірусу.
▪ Медична система України, завдяки передусім лікарям та медичним працівникам, повністю готова до лікування хворих на COVID-19. Але будь-яка система має певні межі. Без виконання рекомендацій та правил, впроваджених МОЗ, перемогти коронавірусну хворобу неможливо.
▪ Контроль за дотриманням рекомендацій та правил організації навчального процесу покладено на МОН, Держспоживслужбу та органи місцевого самоврядування. Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль доручив МОН, Держспоживслужбі та Міністерству з розвитку громад та територій створити моніторингові групи для перевірки дотримання правил в областях, особливо у школах, розташованих не в обласних центрах.
Джерело: МОЗ