Результати брифінгу міністра охорони здоров’я Максима Степанова за 10 вересня
Результати брифінгу міністра охорони здоров’я
за 10 вересня:
За минулу добу:
захворіли 2 582 особи, з них з них 178 дітей та 157 медпрацівників;
госпіталізовано 400 осіб;
44 летальні випадки;
одужали 1174 осіб.
Загалом за добу здійснено 55 503 тестування, з них 29 708 досліджень методом ПЛР і 25 795 — методом ІФА.
Найбільшу кількість випадків зареєстровано у Харківській (339, в т.ч. у Харкові — 265), м. Києві (298), Тернопільській (251), Львівській (183,), Івано-Франківській (143) та Хмельницькій (142) областях.
В Україні зі 199 704 шкільних класів на самоізоляції через COVID-19 перебувають 115. Рішення про це прийняті за рекомендаціями епідеміологів.
В Україні спостерігається певне зростання рівня імунізації від вакцинокерованих хвороб після його падіння на початку пандемії. Водночас залишається досить низьким показник охоплення КПК (кір, паротит та краснуха) дітей 1 і 6 років життя. Найгірша ситуація – у Вінницькій, Волинській, Івано-Франківській, Львівській, Сумській та Чернівецькій областях.
Важливо у найближчі 4 місяці вийти на затверджений графік вакцинації.
Рівень охоплення імунізацією у країні повинен складати 95%. Це необхідно для попередження спалахів вакцинокерованих хвороб, особливо в умовах пандемії, коли інфекційні відділення заповнені пацієнтами з COVID-19. МОЗ закликає батьків робити дітям щеплення згідно з національним Календарем щеплень. Вакцини є в достатній кількості в регіонах, щеплення проводиться безкоштовно.
За минулу добу Україна поставила рекорд кількості тестувань методом ПЛР. Як і планувалось, у вересні країна вийшла на показник майже 30 тисяч ПЛР-тестів на добу. Для порівняння, на початок квітня в Україні проводилось 200 тестувань на добу.
МОЗ максимально швидко реагує на повідомлення з регіонів про незабезпеченість лікарськими засобами, необхідними для лікування хворих на COVID-19. Кошти на фінансування процесу лікування від коронавірусної хвороби передбачені в повному обсязі. Вони використовуються, зокрема, на доплати медикам, задіяних у лікуванні пацієнтів з COVID-19, та забезпечення медичних закладів лікарськими засобами. Створені моніторингові групи відслідковують ситуацію на місцях. На основі їхніх висновків будуть вноситись певні корективи у забезпеченість лікарень.
МОЗ розпочало централізовану закупівлю лікарського препарату “Ремдесивір”, який показав свою ефективність при лікуванні пацієнтів з коронавірусною хворобою.
На сьогодні показник летальності COVID-19 в Україні складає 2,1%, тоді як у Франції - більше 9%, Великобританії - 11%, Німеччині - 4%, США - 3%. Це вказує на дієвість введених в країні карантинних обмежень та правил, ефективність національних протоколів лікування.
Більше 90% смертей від COVID-19 припадає на осіб старше 50 років, 79,7% померлих мали супутні захворювання.
МОЗ закликає громадян не займатися самолікуванням при появі симптомів COVID-19, а одразу звертатися до сімейного лікаря.
За інформацією МОЗ