Про податок на землю під час інтерв`ю в ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м.Києві
Нещодавно відбулася зустріч Людмили Демченко, заступника начальника ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві з журналістом щотижневика «2000» Сергієм Ребровим. Під час інтерв`ю посадова особа районної інспекції відповідала на питання, з якими звертаються до редакції читачі газети.
- Хто є платниками податку за землю?- почав діалог Сергій Ребров.
- Використання землі в нашій країні є платним, - зазначила заступник начальника ДПІ. - Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, яка залежить від грошової оцінки земель. Платниками земельного податку виступають власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції.
- А яка відповідальність передбачена за несплату або несвоєчасну сплату податку на землю громадянином? – продовжив розмову представник ЗМІ.
- Фізособи (громадяни) несуть відповідальність за несвоєчасне і неповне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання, тому якщо вони протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення не сплатять земельний податок, то притягуються до відповідальності у вигляді штрафу, - відповіла Людмила Демченко. – Його розміри такі:
- При затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - 10 % погашеної суми податкового боргу;
- При затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов'язання, - 20 % погашеної суми податкового боргу.
Разом з тим на суму податкового зобов'язання, не сплаченого протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, нараховується пеня у порядку, визначеному в ст. 129 Податкового кодексу України.
- Чи звільняються від сплати земельного податку юридичні особи ( власники земельних ділянок ) при наданні ділянок в оренду платнику ФСП? – прозвучало наступне питання.
- Пільги щодо сплати земельного податку для юридичних осіб встановлені ст. 282 Податкового кодексу, зауважила посадова особа Печерської інспекції. - Зокрема, пп. 282.1.10 п. 282.1 ст. 282 передбачено звільнення від сплати земельного податку платників фіксованого сільськогосподарського податку за земельні ділянки, які використовуються для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.
При цьому, власники ділянок при передачі їх в оренду платнику фіксованого сільськогосподарського податку не звільняються від сплати земельного податку.
- Наших читачів також цікавить, який базовий податковий (звітний) період встановлений для податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?
- Згідно з пп. 265.6.1 п. 265.6 ст. 265 Податкового кодексу базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року, - відповіла заступник начальника ДПІ.
Після інтерв`ю Сергій Ребров подякував посадовим особам Печерської інспекції за кваліфіковані відповіді. Натомість Людмила Демченко звернулась до гостя зі словами вдячності за співпрацю та висвітлення актуальної інформації на сторінках газети «2000».
ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м.Києві