Про отримання податкової знижки та вибір групи єдиного податку під час інстерв’ю
Триває щорічна кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2013 році, і фахівці ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві щоденно докладають максимум зусиль, аби залучити до неї якомога більшу кількість громадян. Одним з найбільш дієвих способів швидко донести необхідну інформацію до платників залишається спілкування з представниками засобів масової інформації.
Так, нещодавно відбулося чергове інтерв’ю за участі заступника начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб Світланою Чубкою. Цього разу журналістів телеканалу ТВІ цікавили питання податкової знижки та вибору групи єдиного податку.
– Перш за все, хочу ще раз нагадати про нову форму податкової декларації, – розпочала розмову Світлана Борисівна. – Ознайомитися з нею та інструкцією по її заповненню можна на офіційному веб-порталі Міндоходів: http://minrd.gov.ua/ у розділі Законодавство (Наказ Міндоходів від 11.12.13 № 793 "Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи").
– Що необхідно для отримання податкової знижки? – запитала кореспондент.
– Платники, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за підсумками звітного 2013 року, мають право подати річну податкову декларацію до контролюючого органу Міндоходів за місцем своєї податкової адреси, – розповіла фахівець.
– Чи варто поспішати подати декларацію до 1 травня бажаючим скористатися податковою знижкою?
– Платник податку, який хоче скористатися правом на податкову знижку за підсумками звітного 2013 року, має право подати її впродовж усього 2014 року та зазначити в ній підстави, суми та підтверджуючі документи щодо податкової знижки. У разі, якщо платник податку до кінця 2014 року не скористався правом на нарахування податкової знижки, таке право на наступні податкові роки не переноситься.
– Що необхідно для переходу на спрощену систему оподаткування та як обрати собі групу? – запитала журналістка телеканалу ТВі.
–Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний рік.
При цьому, якщо суб’єкт господарювання протягом календарного року, що передує року обрання спрощеної системи оподаткування, самостійно прийняв рішення про припинення фізичної особи - підприємця, то при переході на спрощену систему оподаткування до розрахунку доходу за попередній календарний рік включається вся сума доходу, отриманого такою особою в результаті провадження господарської діяльності за такий попередній календарний рік.
До платників єдиного податку, які відносяться до першої групи, належать фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150000 гривень.
До другої групи – фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; обсяг доходу не перевищує 1 000 000 гривень.
Це не стосується фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна, а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої або п’ятої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для таких груп.
До платників єдиного податку, які відносяться до третьої групи, належать фізичні особи - підприємці, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 20 осіб; обсяг доходу не перевищує 3000000 гривень.
ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві