Про кампанію «Декларування 2014» під час інтернет-конференції
У Державній податковій інспекції Печерського району проведено чергову Інтернет-конференцію на тему: «Декларування громадянами доходів, отриманих у 2013 році». На питання учасників Інтернет-конференції відповіла в.о. начальника ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м.Києві Єкасьова Оксана Володимирівна.
Пропонуємо вашій увазі актуальні запитання, які були порушені під час Інтернет-конференції та відповіді на них.
1.Чи має право платник податків на податкову знижку за навчання дитини за кордоном?
Відповідь: Згідно з підпунктом 166.3.3 пункту 166.3 статті 166 Податкового кодексу України платник податку має право включити до податкової знижки на зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 Податкового кодексу, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.
Податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника податку, а так само резиденту — фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті.
Враховуючи, що Податковий кодекс регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків та зборів, зокрема визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їхні права й обов’язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження й обов’язки їхніх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, то Податковим кодексом не передбачено права на податкову знижку в частині витрат у вигляді суми коштів, сплачених на користь закордонних закладів освіти.
2. Хто повинен сплатити податок при отриманні у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав?
Відповідь: Особами, відповідальними за сплату податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.
Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, і зазначається в річній податковій декларації, крім спадкоємців-нерезидентів, які зобов'язані сплатити податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини та спадкоємців, які отримали у спадщину об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб, а також іншими спадкоємцями - резидентами, які сплатили податок до нотаріального оформлення об'єктів спадщини.
Згідно статті 174.4. Податкового кодексу України нотаріус щокварталу подає до органу державної податкової служби за місцем розташування державної нотаріальної контори або робочого місця приватного нотаріуса інформацію про видачу свідоцтв про право на спадщину та/або посвідчення договорів дарування в порядку, встановленому цим розділом для податкового розрахунку.
Фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатитисуму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.
3.В який термін фізична особа повинна сплатити суму податкового зобов’язання, донараховану контролюючим органом ?
Відповідь: Відповідно до п. 179.7 ст. 179 розділу IV Податкового кодексу України фізична особа зобов’язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.
Сума податкових зобов’язань, донарахована контролюючим органом, сплачується до відповідного бюджету у строки, встановлені Податковим кодексом.
Згідно із п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу у разі визначення грошового зобов’язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у пп. 54.3.1 - 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу, платник податків зобов’язаний сплатити нараховану суму грошового зобов’язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. Враховуючи вищевикладене, сума податкових зобов’язань, яка донарахована контролюючим органом фізичній особі, сплачується платником податку до бюджету протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення.
4. Хто зобов’язаний подати декларацію про майновий стан і доходи за 2013 рік?
Відповідь: Декларацію про майновий стан та доходи у 2014 році зобов’язані подати громадяни – платники податку, відповідно до вимог Податкового кодексу України, які протягом 2013 року отримували наступні доходи:
- від осіб, які не є податковими агентами (тобто осіб, які не утримували податок);
- від нерезидентів (іноземні доходи);
- від здійснення операцій з інвестиційними активами (продаж цінних паперів, корпоративних прав та інше);
- від надання майна в оренду фізичним особам;
- від фізичних осіб, які не є суб’єктами підприємницької діяльності;
- у вигляді спадщини та подарунків;
- як додаткове благо;
- у разі отримання заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року (у 2013 році – 137 640 грн.);
- інші доходи, які не були оподатковані протягом року за місцем виплати.
Нагадую Вам, що декларація про майновий стан та доходи подається до 1 травня 2014 року, за місцем реєстрації (згідно паспортних даних). Платники Печерського району декларацію про майновий стан та доходи громадян подають до Уентру обслуговування платників за адресою: вул.Лєскова. 4 телефон консультанта модератора: 201-89-04.
5. Який термін повернення податкук на доходи фізичних осіб платнику податку внаслідок застосування права на податкову знижку?
Відповідь: Відповідно до норм Податкового кодексу України сума, що має бути повернена платнику податку, зараховується на його банківський рахунок, відкритий у будь-якому комерційному банку, або надсилається поштовим переказом на адресу, зазначену в декларації, протягом 60 календарних днів після надходження такої податкової декларації.
6. Чи необхідно подавати річну декларацію про майновий стан і доходи, якщо протягом звітного року доходи отримані від двох податкових агентів?
Відповідь: Відповідно до норм Податкового кодексу України платники податку зобов’язані подавати податкову декларацію за результатами звітного року у строки, передбачені Податковим кодексом для платників податку на доходи фізичних осіб, якщо протягом такого звітного року оподатковувані доходи нараховувалися (виплачувалися, надавалися) у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, платнику податку у зв'язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами двома або більше податковими агентами і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищує сто двадцять розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року.
ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві