Питання відповіді: електронна звітність.
1. Які послуги надає центр сертифікації ключів?
Відповідь: Акредитований центр сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту надає наступні послуги електронного цифрового підпису:
реєстрація заявників;
надання у користування надійних засобів ЕЦП;
допомога при генерації відкритих та особистих ключів;
обслуговування посилених сертифікатів ключів заявника (сертифікація відкритих ключів заявників, розповсюдження та зберігання посилених сертифікатів ключів, управління статусом посилених сертифікатів ключів та розповсюдження інформації про статус сертифікатів ключів);
надання послуг фіксування часу;
консультативні послуги за зверненнями підписувачів.
2. Які документи необхідно подати фізичній особі для отримання ЕЦП?
Відповідь: Фізичній особі необхідно подати наступні документи:
- заповнена та підписана Реєстраційна картка (для фізичної особи/фізичної особи - підприємця) у двох примірниках;
- копія паспорту заявника (копії 1-4 сторінок), засвідчена власноручним підписом власника паспорту (в разі, якщо через релігійні переконання фізична особа відмовилась від ідентифікаційного коду, копія сторінки паспорту з відміткою про таку відмову);
- копія облікової картки платника податків (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО).
3. Який термін дії посилених сертифікатів ключів?
Відповідь: Міністерство доходів і зборів України подовжило термін дії посилених сертифікатів ключів до двох років.
Відповідні зміни запроваджені наказом Міндоходів України від 01.11.2013 № 79 "Про формування посилених сертифікатів ключів з подовженим строком дії".
З 1 листопада 2013 року всім клієнтам Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів України формують посилені сертифікати ключів строком дії до двох років.
Електронні ключі, видані раніше, продовжують діяти один рік.
4. В «Електронному кабінеті платника» запроваджено сервіс: «Звітність», які можливості він забезпечує платникам?
Відповідь: Сервіс «Звітність» забезпечує користувачу можливість:
- створення пакету податкової звітності (декларації з додатками) або імпорту з бухгалтерських програм;
- перевірки створеної або зімпортованої звітності на наявність арифметичних помилок;
- вибору органу Міндоходів до якої має бути подана звітність;
- подання звітності в режимі реального часу з отриманням квитанції про її прийняття/неприйняття;
- перегляду поданої звітності (незалежно від способу її подання) тощо.
5. Яким чином завантажити власний посилений сертифікат відкритого ключа?
Відповідь: Посилені сертифікати відкритих ключів необхідно завантажити з офіційного інформаційного ресурсу АЦСК ІДД Міндоходів www.acskidd.gov.ua (Розділ «Пошук сертифікатів») та зберегти їх на локальний диск у каталог «My Certificates and CRLs» або іншу папку обрану в якості файлового сховища. Для пошуку посиленого сертифіката відкритого ключа слід використовувати поля «Код ЄДРПОУ»/ «Код платника податків» або скористатись меню «Допомога» програмного забезпечення «ДПС Захист звітності» (описано в п. 2.1 та 5.2 Інструкції з експлуатації ПЗ ”ДПС Захист звітності”).
6. Які документи необхідно подати фізичній особі-підприємцю для отримання ЕЦП?
Відповідь: Фізичній особі –підприємцю необхідно подати наступні документи:
- заповнена та підписана Реєстраційна картка (для фізичної особи/фізичної особи - підприємця), за необхідності з Додатком до розділу 2 реєстраційної картки, у двох примірниках;
- копія паспорту заявника та підписувача (копії 1-4 сторінок), засвідчена власноручним підписом власника паспорту (в разі, якщо через релігійні переконання фізична особа відмовилась від ідентифікаційного коду, копія сторінки паспорту з відміткою про таку відмову);
- копія облікової картки платника податків заявника та підписувача (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО).
7. Які документи необхідно подати юридичній особі для отримання ЕЦП?
Відповідь: Для юридичної особи необхідно подати наступні документи:
- заповнена та підписана Реєстраційна картка (для юридичної особи), за необхідності з Додатком до розділу 2 реєстраційної картки, у двох примірниках;
- оригінал статуту юридичної особи (положення про установу, філію) або його нотаріально засвідчена копія (надається виключно для ознайомлення);
- документи, що підтверджують повноваження керівника заявника (копія наказу про призначення тощо);
- документи, що підтверджують належність підписувача до юридичної особи – заявника та його повноваження, засвідчені печаткою та особистим підписом керівника юридичної особи;
- копії паспортів заявника та підписувачів (копії 1-4 сторінок), засвідчені власноручними підписами власників паспортів (в разі, якщо через релігійні переконання фізична особа відмовилась від ідентифікаційного коду, копія сторінки паспорту з відміткою про таку відмову);
- копія облікової картки платника податків* (довідки про присвоєння ідентифікаційного коду ДРФО керівника та головного бухгалтера) у разі, якщо формуються сертифікати для керівника та бухгалтера.
Центр сертифікації ключів при ЦОП ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві функціонує за адресою: м. Київ, вул. Лєскова, 4. Телефон консультанта-модератора: 201-89-04.
8. Що це таке «Пакет звітних документів»?
Відповідь: Відповідно до наказу Міндоходів від 09.10.2013 № 561 «Про внесення змін до формату (стандарту) електронного документа звітності платників» з 1 листопада 2013 року запроваджено пакетне приймання звітності в електронному вигляді паралельно з існуючою технологією.
Пакет звітних документів – це певний перелік документів одного типу чи різних типів, що подаються суб’єктом в одному звітному періоді. Пакет повинен містити основний документ звітності та необхідні додатки до нього. Фізично пакетом документів є набір ХМL-файлів, які називаються згідно з форматом (стандартом) електронної звітності.
9. За якими телефонами можна проконсультуватись щодо роботи в «Електронному кабінеті платника»?
Відповідь: Консультування платників щодо роботи в електронному кабінеті платника здійснюється за телефонами гарячої лінії (044-323-01-11, 067-555-01-11, 0665550111).
10. Які можливості надає сервіс «Електронний кабінет платника»?
Відповідь: За допомогою даного сервісу платник податків має змогу:
підготувати, заповнити та надіслати податкову звітність в електронному вигляді;
переглядати дані про стан розрахунків з бюджетом (картки особових рахунків).
Вхід до Електронного кабінету платника податків здійснюється за адресою kpp.minrd.gov.uа або по гіперпосиланню «Електронний кабінет платника податків» на веб-порталі Міндоходів шляхом авторизації за допомогою особистого електронного ключа цифрового підпису.
На сьогодні в Електронному кабінеті платника впроваджено сервіси: «Звітність», «Розрахунки з бюджетом», «Податковий календар» та «Облікові дані».
ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві