Грип та ГРВІ: що робити, щоб вберегтися
Необхідно дотримуватись кількох простих правил:
- уникати скупчень людей – деякі з них є заразними навіть до появи очевидних симптомів захворювання.
- користуватися одноразовими масками, щоб захистити себе чи оточуючих від зараження. Так, маскою повинна користуватися людина, яка доглядає за інфекційним хворим чи просто спілкується з ним. Хвора людина також повинна використовувати маску, якщо їй доводиться перебувати серед здорових людей, не захищених масками.
- регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання, щоб не залишати навколо себе живі віруси й бактерії, що можуть залишатися активними впродовж кількох годин після перебування у приміщенні у хворої людини.
- часто мити руки з милом. Інфекція потрапляє в організм через рот, ніс та очі, яких ви час від часу торкаєтесь руками. Адже ви торкаєтесь грошей чи тримаєтесь за поручні у транспорті, на яких зберігаються в віруси і бактерії, що залишились від дотиків рук інших людей.
Вакцинація - найефективніший засіб захисту
Щорічна вакцинація є найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною.
Найкращий час для проведення вакцинації – напередодні грипозного сезону. Проте, за результатами консультації з лікарем вакцинуватися можна і впродовж сезону.
У Печерському районі та інших районах міста діють пункти (кабінети) щеплення проти грипу. Щеплення здійснюються вакциною, придбаною за кошти пацієнтів.
З питань щеплення просимо звертатись до сімейного лікаря/дільничного терапевта за місцем проживання.
Якщо Ви захворіли (підвищена температура, головний біль, нежить, біль у м’язах), неодмінно залишайтесь вдома і викликайте сімейного лікаря (або дільничного терапевта)!
Печерська райдержадміністрація