Новини в законодавстві. До уваги платників податків!
ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві повідомляє, що Мін’юстом України зареєстровано 05.06.2014 року №597/25374 наказ Мінекономрозвитку і торгівлі України, яким затверджено Порядок складання та подання запитів на одержання публічної інформації, розпорядником якої є Державна інспекція України з контролю за цінами, та форми запиту на одержання такої інформації. Наказ набирає чинності з дня опублікування. (Наказ від 19.05.2014 року № 555)
Кабмін постановою від 01.07.2014 року №216 затвердив новий Перелік медичних виробів, операції з постачання на митній території України яких підлягають обкладенню податком на додану вартість за ставкою 7 відсотків, зауважимо, що у новому Переліку ви не знайдете список медичних виробів, як це було у попередньому документі. Замість цього Уряд установив, що до «пільгового» Переліку належать медичні вироби, для визначення яких вживаються такі терміни:
– «активний медичний виріб, який імплантують»;
– «медичний виріб»;
– «медичний виріб для діагностики in vitro (клінічної лабораторної діагностики).
Випадки, в яких здійснюється огляд та переогляд ручної поклажі та багажу
Відповідно до ч. 1 ст. 339 Митного кодексу України якщо є підстави вважати, що в ручній поклажі або багажі громадянина переміщуються через митний кордон України, у тому числі транзитом, товари, які підлягають обліку і відповідним видам контролю, зазначеним у частині першій ст. 319 МКУ, чи товари, при митному оформленні яких справляються митні платежі, а також товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено, орган доходів і зборів має право провести огляд, а в разі необхідності - і переогляд ручної поклажі та багажу з їх розпакуванням.
Огляд та переогляд ручної поклажі, багажу громадянина здійснюються в присутності цього громадянина чи уповноваженої ним особи (ч. 2 ст. 339 Митного кодексу).
Огляд та переогляд ручної поклажі, багажу за відсутності громадянина чи уповноваженої ним особи здійснюються:
1) якщо є підстави вважати, що несупроводжуваний багаж містить товари, які становлять небезпеку для життя і здоров’я людей, тварин та рослин, а також довкілля;
2) якщо громадянин або уповноважена ним особа не з’явилися протягом одного місяця з дня надходження до митниці призначення несупроводжуваного багажу;
3) у разі залишення на території України ручної поклажі, багажу з порушенням зобов’язання про їх транзит через територію України (ч. 3 ст. 339 митного кодексу).
Огляд та переогляд ручної поклажі, багажу за відсутності громадянина чи його уповноваженого представника здійснюються в присутності представників підприємства, що здійснює перевезення, пересилання ручної поклажі та багажу чи їх зберігання (ч. 4 ст. 339 Митного кодексу).
Про здійснення огляду та переогляду складається акт, форма якого затверджена наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 636, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.02.2013 за № 1004/21316.
Один примірник акта огляду (переогляду) передається громадянину або уповноваженій ним особі або представнику підприємства, що здійснює перевезення, пересилання ручної поклажі та багажу чи їх зберігання (ч. 6 ст. 339 Митного кодексу).
ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м. Києві