На бульварі Шевченка відкрито офіс Київської міської спілки ветеранів АТО
В п'ятницю, 4 серпня, за участі заступника міського голови-секретаря Київської міської ради відбулося урочисте відкриття офісу Київської міської спілки ветеранів АТО.
Відтепер Спілка має приміщення в самому центрі міста – на бульварі Тараса Шевченка, 3.
Тут кожен учасник АТО та члени їхніх родин зможуть отримати комплексну допомогу та інформаційну підтримку.
Варто зазначити, що результатами діяльності з лютого по вересень 2015 року волонтери інформаційно-аналітичного центру Спілки провели консультації для понад 5000 учасників АТО та членів їх родин, а також для членів родин загиблих. Щодня до центру звертаються близько 40 осіб за консультаціями та допомогою. Кожен заявник отримує вичерпну інформацію щодо пільг та гарантій, первинну правову допомогу, а також консультацію юриста чи адвоката у разі необхідності.
Також зусиллями небайдужих громадян було впроваджено проект «Кола довіри» – це мережа ветеранських клубів сімейного типу, що створені з метою організації комунікативної платформи для ветеранів АТО. Окрім того, було також розпочато реалізацію проекту «Працьовита Україна». Це спільний проект з компанією «ВОГ РІТЕЙЛ» та громадською організацією «Центр зайнятості вільних людей».
“Повернувшись зі Сходу кожен учасник може звернутись до найближчого клубу в його районі та отримати вичерпну інформаційну і юридичну допомогу, консультації з працевлаштування, консультацію та підтримку досвідченого психолога, організацію дозвілля ветеранів, сімейні свята, спортивна та творча реабілітація. Учасниками проекту “Кола довіри” вже є понад 250 ветеранів.
Проект об’єднує близько 20 громадських організацій, волонтерських об’єднань та представників бізнесу і влади і демонструє яскравий приклад міжсекторальної взаємодії “громада-бізнес-влада” у вирішенні проблем учасників АТО та їх родин. Учасниками та організаторами проекту є самі ветерани, що дає змогу продемонструвати ефективний механізм соціальної адаптації учасників та реінтеграції в суспільство та ефективну модель допомоги ветеранам за принципом “рівний-рівному”, - зауважив співзасновник Спілки Дмитро Примаченко.
Як зазначив Олексій Резніков Спілка ветеранів АТО — перші, хто прийшов не просто просити допомоги, а зі словами — “ми будемо це робити в будь-якому випадку”. “Коли бачиш такий настрій, завзятість, то не можеш не допомогти.
Хлопці знають, що двері мого кабінету завжди відкриті і ми постійно на зв'язку. Ми розуміємо, що лишилися не вирішені питання, проте Київрада не стоїть осторонь. На кожному засіданні приймаються рішення, направлені на підтримку наших Героїв. Це і допомога в різних напрямках соціальної сфери, і покращення житлових умов, пільги, тощо. Що стосується надання земельних ділянок, то на сьогодні питання в роботі. Було виділено в Биківні близько 11 га, де потенційно є можливість забезпечити до 100 користувачів. Але є проблема юридичного характеру - закон про містобудівну діяльність, який прямо забороняє передавати в користування земельні ділянки за відсутності детальних планів територій. Жодна міська чи селищна рада не може передавати землю.
Зараз розробляється ДПТ там, де є потенційна можливість передавати ділянки і далі міськрада прийме рішення про закріплення їх за персоналіями — родинами загиблих киян-учасників АТО. Є розпорядження міського голови Віталія Кличка про створення робочої групи, куди входять представники Спілки. Жодне питання щодо землі не проходить повз цю робочу групу”, - підсумував Олексій Резніков.
Джерело: КМДА