Ми повинні забезпечити наше спільне європейське майбутнє – Президент на 12-ій Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES)
Президент Петро Порошенко взяв участь у відкритті 12-ої Щорічної зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES). «Україна думає та діє по-європейські», – наголосив під час свого виступу Глава держави.
«Незалежна демократична Україна, яка глибоко інтегрована у систему європейських цінностей, є наріжним каменем безпеки і стабільності в Європі та за її межами. Якщо цю опору підірвати, основи європейської та глобальної безпеки будуть зруйновані», – заявив Президент.
Глава держави відзначив, що «російська агресія проти нової України стає тестом для європейців – тестом на солідарність, єдність, відданість цінностям та принципам». Щоб пройти цей тест, ми маємо перейти від розмірковувань до дій, наголосив Петро Порошенко.
За словами Президента України, необхідно тримати напоготові всі наявні інструменти, щоб примусити Росію відмовитися від її ігор політикою сили та повернутися до політики поваги права.
Глава Української держави закликав чітко визначити, що не лише чинні на сьогодні санкції залишатимуться до тих пір, поки Росія окуповує Крим та підтримує нестабільність на Донбасі, але також будуть запроваджені посилені обмежувальні заходи, якщо Росія й надалі перешкоджатиме процесу врегулювання. «Ми маємо змусити Росію керуватися логікою Мінських домовленостей», – наголосив Петро Порошенко.
Президент акцентував увагу на необхідності унеможливити фейкові вибори на Донбасі, оскільки це знову зруйнує Мінський процес.
«Ми повинні докласти вичерпних зусиль для якнайшвидшого звільнення усіх українських громадян, включно з Надією Савченко та Олегом Сенцовим, яких утримують як у підвалах на Донбасі, так і в тюремних камерах в Росії», – заявив Петро Порошенко.
Президент також зауважив, що час обговорити можливість розгортання операції на Донбасі для підтримки належного виконання Мінських угод. «Це допоможе нам досягти двох цілей для відновлення миру у Донецькій та Луганській областях: повне виведення всіх окупаційних військ з української території та закриття українсько-російського кордону. Це дві головні передумови для встановлення миру та стабільності на Донбасі. У нас немає громадянської війни, немає внутрішнього конфлікту. Все дуже просто. Є агресія проти України та окупація незалежної України. Агресор, що є очевидним, – Росія», – зазначив Глава держави.
Президент також закликав об'єднати зусилля для реформування та вдосконалення інститутів та інструментів, які покликані служити принципам і нормам міжнародного права, на зразок права вето у Раді Безпеки ООН. «Агресія Росії проти України наочно продемонструвала їх недоліки. Я сподіваюся, що ми почнемо відповідну дискусію у ході майбутнього 70-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН оскільки російська агресія проти України та окупація Росією Криму повністю зруйнувала пост-воєнну систему безпеки, зробили її неефективною», – зазначив Президент.
«Ми розраховуємо на постійну щиру та віддану підтримку нашими партнерами наших зусиль із досягнення миру та всеохоплюючої трансформації. Ми всі сьогодні повинні думати і діяти по-європейськи. Але я також закликаю наших європейських партнерів подумати трохи по-українськи. Україна потребує цього тепер більш, ніж коли-небудь. Ми повинні використати можливості, які перед нами відкрилися, та забезпечити наше спільне європейське майбутнє», – наголосив Президент.
У 12-й Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) під назвою «У зоні ризику: Як доля нової України впливає на Європу та світ» беруть участь більш ніж 350 світових авторитетів та лідерів громадської думки у царині політики, економіки, суспільних відносин та медіа з понад 20 країн. Українська столиця приймає щорічну зустріч YES удруге. З 2004 до 2013 року, до анексії Криму Росією, традиційним місцем проведення форуму був Лівадійський палац у Ялті.
Джерело: Адміністрації Президента України