Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Печерська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Голова взяв участь у роботі протиепідемічного штабу

Опубліковано 23 жовтня 2014 року о 16:02
фото

23 жовтня, голова Печерської райдержадміністрації взяв участь у роботі протиепідемічного штабу під головуванням мера Києва Віталія Кличко щодо виявлення хворих з підозрою на лихоманку Ебола в Олександрівській клінічній лікарні (вул. Шовковична, 39/1).

Зі слів Сергія Мартинчука, у структурі КНП «Консультативно-діагностичний центр» Печерського району працює кабінет інфекційних захворювань, з лікарем - інфекціоністом вищої кваліфікаційної категорії Г.В. Гончар.

«Також амбулаторно-поліклінічні заклади районного підпорядкування (КНП «КДЦ» та КНП «ЦПМСД») укомплектовані протичумними костюмами, з медичним персоналом періодично проводяться заняття щодо користування цим захисним одягом. Це дає можливість надати медичну допомогу підозрілому на захворювання пацієнтові без ризику інфікування персоналу», - зазначив очільник Печерського району.

Крім того, на території Печерського району, в Олександрівській міській клінічній лікарні м. Києва наявне сучасне інфекційне відділення на 50 ліжок, в тому числі боксованих.

Згідно з дорученням начальника Головного управління Держсанепідслужби у м. Києві, Галина Гончар проведе заняття з лікарями КНП «ЦПМСД» Печерського району та КНП «КДЦ» Печерського району щодо ознак геморагічної лихоманки Ебола, особливостей опитування хворих з не ідентифікованою лихоманкою (щодо можливого їх перебування у країнах Західної Африки або контактів з особами, які звідти повернулись) та дій в разі виявлення підозрілих на захворювання осіб.

Також доручено провести додатковий інструктаж з медичними працівниками щодо необхідності неухильного виконання ними вимог Постанови Головного державного санітарного лікаря України від 12.05.2003 р. №16 «Про затвердження методичних вказівок "Організація та проведення первинних заходів при виявленні хворого (трупа) або підозрі на зараження карантинними інфекціями, контагіозними вірусними геморагічними гарячками та іншими небезпечними інфекційними хворобами неясної етіології".

Крім того, цього дня відбулись навчально-тренувальні заняття з ліквідації вогнища лихоманки Ебола у столиці. У рамках занять київських медиків навчали виявляти симптоми хвороби та проводити протиепідемічні заході в разі виявлення хворих з підозрою на вищезазначену небезпечну лихоманку.

ДОВІДКА. Геморагічна лихоманка Ебола вперше зареєстрована  в районі Ебола (Заїр) в 1976 р., належить до числа особливо небезпечних вірусних інфекцій. Останнім часом спостерігається тенденція до поступового розповсюдження цієї хвороби за межами Африканського континенту, в тому числі у країнах Європи, особами, які контактували з хворими. Лихоманка Ебола характеризується виникненням у хворого численних дрібних та масивних кровотеч на тлі підвищеної температури тіла, інтоксикацією, зазвичай важким перебігом, смертністю 50% і вище від загальної кількості захворілих.

Шляхи передачі вірусу - аерозольний, через контакт з біологічними рідинами, спільний побут. Причини смерті – ускладнення внаслідок внутрішніх кровотеч, шок, інтоксикація. Ефективна вакцина не розроблена. В разі виявлення хворого або підозрілого на захворювання його необхідно ізолювати у боксовану палату з автономним життєзабезпеченням на термін до 30 діб.

Використано фотографії сайту http://kiev.klichko.org


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux