Фахівчиня ІРЦ №6 Печерського району м. Києва розповіла про ліворукість у дітей
Фахівчиня Інклюзивно-ресурсного центру № 6 Печерського району м. Києва Домбровська Л.П. консультує щодо ліворукості у дітей.
Тема ліворукості дітей залишається однією із найбільш серйозних проблем в педагогіці і психології. Ліворукість – це не примха дитини, як вважають деякі фахівці, і не просто перевага лівої руки. Це зовсім інший, генетично зумовлений розподіл функцій між півкулями мозку.
У дітей праворукість і ліворукість зазвичай можна помітити до чотирьох років. Переучування ліворукої дитини означає втручання в уже достатньо складну функціональну систему. Шульга, якого перевчили писати правою рукою все одно зберігає всі особливості сенсорної сфери та нервово-психічної діяльності, характерні для ліворукої людини.
Якщо ви помітили, що ваша дитина у процесі діяльності віддає перевагу лівій руці, пам’ятайте, що ця перевага – лише найпомітніша ознака організації мозку дитини. Значна кількість вчених погоджується з тим, що не слід примушувати дитину використовувати лише праву руку, адже насильна її зміна суперечить природній організації мозку. Ліворукість є біологічною основою індивідуальності та своєрідності особистості дитини.
Кожна ліворука дитина неповторна. Так, лівою рукою писали свої шедеври Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Рафаель і Пікассо, ліворукими були фізіолог І. Павлов, письменник і вчений В. Даль, творець теорії відносності А. Ейнштайн, Чарлі Чаплін, Льюїс Керолл, Гарі Трумен, Бенджамін Франклін, Юлій Цезар, Мерилін Монро та багато інших видатних людей.