Екскурсія до Національного музею народної архітектури та побуту України


6 липня підопічні Територіального центра соціального обслуговування населення (надання соціальних послуг) Печерського району м. Києва відвідали Національний музей народної архітектури та побуту України де проходили народні гуляння до свята Івана Купала. Фотозвіт.
Прогулюючись музеєм печеряни буквально потрапляли в цікаві куточки України, розглядаючи зсередини життя українського народу 17-20 століть. Під час екскурсії відвідали експозицію «Наддніпрянщина» і дізнались про традиції, які і сьогодні збереглись в народних віруваннях, обрядах, фольклорі, в знаках - символах стародавніх орнаментах ткацтва, вишивки, писанки, різьблення, в кераміці. Вони відчувалися в настінних малюнках будівель, землеробській культурі, стародавніх ремеслах. Експозиція «Наддніпрянщина» розміщена на 10 гектарах у типовому для цієї території ландшафті з пагорбами і долинами.
Відвідали «будинок вдови», який мав універсальний традиційний інтер'єр: біля стіни - тесана лавка, в середині будинку - стіл, накритий скатертиною, з хлібом-сіллю під рушником. На стінах і в кутку - образи в рушниках і квітах. Прикрашали стіни народні картини, вишиті рушники.
Незважаючи на те, що по всій Україні будували однакові типи будинків, але кожний будинок мав ряд характерних відмінностей, зумовлених не тільки природно-кліматичними умовами, але й етнічними традиціями.
Родзинкою екскурсії стала школа, яка розташована в громадському центрі. В музеї Пирогово відтворено церкву, що увійшла в історію країни, -Десятинна церква, де і досі проводяться обряди вінчання та хрещення за старовинними традиціями, що приваблює багатьох молодят.
Під час екскурсії підопічні Територіального центру мали можливість долучитись до святкування Івана Купала, а саме: відвідали етнографічні ярмарки, побачили справжнього гончара, який провів майстер-клас, прослухали українські пісні та побачили як робиться віночок.
Музей Пирогово можна назвати невеличким компактним селищем, що вмістило в себе усю глибину культури Закарпаття, Полтавщини, Слобожанщини, Подолу, Полісся та Південної України.
Після закінчення екскурсії підопічні здійснили самостійну прогулянку.