Головна  →  Новини  →  2 липня 2015

Кияни-інваліди-учасники АТО будуть безоплатно забезпечені необхідними засобами реабілітації

Депутати Київради підтримали проект рішення «Про затвердження порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації киян, інвалідів та осіб з обмеженими фізичними можливостями», розроблений Департаментом соціальної політики КМДА.

«Ми маємо на меті забезпечити якісними, сучасними технічними засобами реабілітації киян, інвалідів та, першочергово, учасників АТО! Громадяни мають право обирати індивідуальні протези, відповідно до індивідуальних реабілітаційних програм», – зазначив сьогодні на пленарному засіданні Київради директор Департаменту соціальної політики Юрій Крикунов.

Так, затверджений Порядок визначає механізм безоплатного забезпечення киян-інвалідів (у тому числі, першочергово це стосується киян-учасників АТО), дітей-інвалідів, осіб похилого віку з ушкодженнями та захворюваннями опорно-рухового апарату, іншими захворюваннями, що зумовлюють потребу технічними та іншими засобами реабілітації для максимального відновлення втрачених функцій органів.

Фінансування витрат на придбання технічних та інших засобів реабілітації здійснюватиметься за рахунок міського бюджету у межах видатків, передбачених на ці цілі. Самі засоби реабілітації за рахунок міського бюджету виготовляються, постачаються і ремонтуються протезно-ортопедичними підприємствами незалежно від форми власності. Забезпечення інвалідів складними та атиповими протезами здійснюється за їх індивідуальною заявкою за цінами, визначеними на підставі фактичної вартості на їх виготовлення згідно Закону України «Про ціни та ціноутворення».

Згідно розробленого Порядку бюджетні кошти спрямовує до підприємств Департамент соціальної політики виконавчого органу Київради (КМДА).

Облік інвалідів та інших осіб, які мають право на безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, ведуть управління праці та соціального захисту населення районних у місті Києві державних адміністрацій.

Джерело: КМДА

Перейти до спискуВерсiя для друку