КМДА Київська міська державна адміністрація


2 липня 2021

До уваги платників податків Печерського району!

За інформацією Головного управління ДПС у м. Києві станом на 01 червня 2021 року по платниках Печерського району м. Києва обліковується податковий борг на загальну суму 3 686 376,55 тис. грн, у тому числі до місцевого бюджету 347 763,77 тис. грн.

ГУ ДПС у м. Києві нагадує, що відповідно до статті 87.1 Податкового кодексу України, джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті. що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Сплату грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків з відповідного платежу може бути здійснено також:

а) за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника);

б) за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів з урахуванням особливостей, визначених у пункті 43.4 1 статті 43 цього Податкового кодексу України.

ГУ ДПС у м. Києві акцентує увагу на правильності заповнення розрахункових документів на переказ у разі сплати податків, зборів, митних платежів, єдиного соціального внеску тощо, відповідно до наказу Міністерства фінансів України від 24.07.2015 року № 666, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.08.2015 за № 974/27419.

Зокрема при сплаті податків, зборів, митних платежів, єдиного соціального внеску тощо в рахунок погашення податкового боргу в розрахунковому документі у поле «Призначення платежу» зазначається код виду платежу - 140 (надходження до бюджету коштів у рахунок погашення податкового боргу). 

Перевірити стан розрахунків з бюджетом та отримати інформацію по відсутність заборгованості перед бюджетом можна у Центрах обслуговування платників за місцем реєстрації (податкової адреси), або скориставшись електронними сервісами податкової служби у меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету на офіційному веб-порталі ДПС України, з використанням електронного цифрового підпису (адреса: cabinet.tax.gov.ua). При використанні матеріалів посилання на КМДА обов'язкове.