Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Печерська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

В телефонному режимі про електронно-цифровий підпис

Опубліковано 24 жовтня 2013 року о 10:28

Під час «гарячої лінії», що відбулася в ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м.Києві, платники податків, зборів та єдиного соціального внеску мали змогу обговорити питання щодо отримання ключів електронно-цифрового підпису, подання електронної звітності засобами телекомунікаційного зв`язку.

В телефонному режимі з платниками спілкувалася начальник управління ІТ та обліку платників Печерської ДПІ Леся  Миколаївна Яцута.

Запитання-відповіді, що найчастіше звучали під час телефонного зв`язку “гаряча лінія»:

1. Яким чином укласти договір «Про визнання електронних документів» з податковою інспекцією в електронному вигляді?

Відповідь: Для укладення договору “Про визнання електронних документів” з податковою інспекцією в електронному вигляді використовуються безкоштовні онлайн сервіси доступ до яких надано компаніями-учасниками Меморандуму щодо поліпшення процесу подання звітності, впровадження електронних сервісів та розвитку електронного документообігу, які доступні на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД за посиланням http://acskidd.gov.ua у розділі «Програмне забезпечення».

2. Чи встановлені особливі вимоги до форми довіреності, яку необхідно надати серед інших реєстраційних документів до АЦСК ІДД повіреною особою в разі неможливості особистої присутності ФОП, яка працює без печатки, для отримання послуг електронного цифрового підпису?

Відповідь: Відповідно до п.5.2 Регламенту Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту державної податкової служби, затвердженого Головою Державної податкової служби України 07.05.2012, передбачено, що заявник може бути представлений довіреною особою, якщо немає можливості його особистої присутності в Акредитованому центрі сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту (далі - АЦСК ІДД). У цьому випадку заявник надає довіреність на подання документів для реєстрації.

Довіреність засвідчується:

  • для юридичних осіб: підписом керівника з прикладенням печатки організації;
  • для фізичних осіб-підприємців - підписом підприємця з прикладенням його печатки або у разі відсутності печатки - нотаріально;
  • для фізичних осіб: нотаріально.

Отже, повіреною особою в разі неможливості особистої присутності фізичної особи – підприємця, яка працює без печатки, для отримання послуг електронного цифрового підпису до АЦСК ІДД серед інших реєстраційних документів надається засвідчена нотаріально довіреність.
     Нотаріально засвідчена довіреність повинна містити інформацію про надання повноважень повіреній особі від імені Довірителя здійснити процедуру реєстрації заявника у реєстрі підписувачів АЦСК ІДД та генерації ключів підписувача у АЦСК ІДД з наданням права підпису на всіх необхідних реєстраційних документах АЦСК ІДД у якості заявника.

3. Чи можливо здійснити процедуру реєстрації в АЦСК ІДД через мережу Інтернет без особистої присутності в центрі сертифікації?

Відповідь: Процедура отримання послуг електронного цифрового підпису через мережу Інтернет неможлива. Регламентом Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту державної податкової служби, затвердженого Головою Державної податкової служби України 07.05.2012, передбачена особиста присутність заявника (чи його довіреної особи) під час процедури реєстрації. Детальну інформацію щодо процедури реєстрації можна переглянути на офіційному інформаційному ресурсі Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту http://www.acskidd.gov.ua/ у рубриці Реєстрація користувачів.

4. Чи мають право платники податків при укладенні договорів з іншими суб’єктами господарювання, використовувати сертифікати відкритих ключів, отриманих в АЦСК ІДД для підпису звітності у електронному вигляді?

Відповідь: Пунктом 3 Правил посиленої сертифікації, затверджених наказом Департаменту спеціальних телекомунікаційних систем та захисту інформації Служби безпеки України (далі – ДСТСЗІ СБУ) від 13.01.2005 № 3 (у редакції наказу ДСТСЗІ СБУ від 10.05.2006 № 50) визначено, що порядок та процедури обслуговування сертифікатів підписувачів, перелік сфер, у яких дозволяється використання сертифікатів та обмеження щодо їх використання встановлюється Регламентом роботи акредитованого центра сертифікації ключів.

Так відповідно до пункту 3.1 Регламенту Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту державної податкової служби (далі – АЦСК ІДД), затвердженого Головою Державної податкової служби України, АЦСК ІДД здійснює обслуговування посилених сертифікатів відкритих ключів, сформованих для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій всіх форм власності, фізичних осіб, незалежно від сфери їх використання.

Сферою використання посилених сертифікатів АЦСК ІДД є організація електронного документообігу з використанням електронного цифрового підпису, в тому числі подання електронної звітності, здійснення електронного листування, укладення договорів в електронній формі тощо.

 Отже, платники податків мають право використовувати посилені сертифікати відкритих ключів отримані в АЦСК ІДД для укладення договорів в електронній формі з іншими суб’єктами господарювання.

5. За допомогою якого програмного забезпечення платники податків, які отримали ключі електронного цифрового підпису в АЦСК ІДД, можуть подавати звітність в електронному вигляді?

Відповідь: Платники податків, які отримали ключі електронного цифрового підпису від Акредитованого центру сертифікації ключів Інформаційно-довідкового департаменту (далі – АЦСК ІДД), можуть подавати звітність в електронному вигляді за допомогою безкоштовних електронних сервісів, перелік яких наведено на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД за посиланням http://acskidd.gov.ua у розділі «Програмне забезпечення».

Подання звітності в електронному вигляді до Міністерства доходів і зборів України, Пенсійного фонду України та органів державної статистики України здійснюється за допомогою безкоштовного електронного сервісу «iFinZvit».

6. Змінились посадові особи на підприємстві або необхідно замінити ключі діючим посадовим особам, як оновити посилені сертифікати в податковій?

Відповідь: Якщо у платника податків виникають зміни облікових даних, тобто змінюється керівництво (директор, головний бухгалтер або особа, уповноважена вести бухгалтерський облік), то у строк до моменту подання наступної електронної звітності потрібно отримати нові посилені сертифікати відкритих ключів на посадових осіб платника, які мають право підпису документів, та переукласти договір «Про визнання електронних документів».

Якщо договір «Про визнання електронних документів» укладається в електронній формі, то посилений сертифікат платника податків та його посадових осіб імпортуються в базу сертифікатів разом з договором. Тому для імпортування в базу нових сертифікатів зазначений договір необхідно переукласти.

 ДПІ у Печерському районі ГУ Міндоходів у м.Києві


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux