Уряд змінив правила в’їзду іноземців в Україну на період дії карантину
28 вересня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову, якою скасував введену раніше 30-ти денну заборону в’їзду на територію України іноземцям та особам без громадянства.
Згідно зі змінами, з 28 вересня 2020 року іноземці та особи без громадянства можуть перетинати державний кордон на в’їзд в Україну за умови наявності поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування, виданого страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією - партнером на території України (асистанс), та покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, обсервацією, і діє на строк перебування в Україні.
Вимога про наявність полісу (свідоцтва, сертифіката) страхування не поширюється на:
- іноземців та осіб без громадянства, які постійно проживають на території України;
- осіб, яких визнано біженцями, або особами, які потребують додаткового захисту;
- працівників дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій, акредитованих в Україні, а також членів їх сімей;
- військовослужбовців збройних сил держав-членів НАТО та держав-учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил.
Встановлено загальну вимогу щодо проведення самоізоляції для усіх категорій подорожуючих (громадян України, іноземців та осіб без громадянства), які прибувають в Україну з держав із значним поширенням COVID-19, а також для іноземців, які є громадянами таких держав.
Вимога щодо проведення самоізоляції не поширюється на наступні категорії осіб (якщо немає підстав вважати, що вони контактували з хворими на COVID-19):
- діти до 12 років;
- особи, які прибувають в Україну з метою навчання у закладах вищої освіти;
- особи, які є громадянами держав зі значним поширенням COVID-19 та не перебували на території цих держав протягом останніх 14 днів або прямують територією України транзитом та мають документи, що підтверджують виїзд за кордон протягом двох діб;
- працівники дипломатичних представництв та консульських установ іноземних держав, представництв міжнародних організацій, акредитованих в Україні, та члени їх сімей;
- водії та члени екіпажу вантажних транспортних засобів, автобусів, що здійснюють регулярні перевезення, члени екіпажів повітряних і морських, річкових суден, члени поїзних і локомотивних бригад;
- інструктори збройних сил держав - членів НАТО та держав - учасниць програми НАТО «Партнерство заради миру», які беруть участь у заходах з підготовки підрозділів Збройних Сил;
- діячі культури за запрошенням закладу культури разом з однією особою, що супроводжує кожного з них;
- особи, що здійснюють перевезення гемопоетичних стовбурових клітин для трансплантації;
- особи, які мають негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції, який проведено не більш як за 48 годин до перетину кордону.
Порядок формування переліку держав із значним поширенням COVID-19 і його перегляду, процедура проведення особами самоізоляції та підстави для її припинення (зокрема за умови наявності негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР, проведеного після перетину державного кордону) залишаються без змін. Особи, які підлягають самоізоляції після перетину державного кордону, зобов’язані встановити і активувати відповідний мобільний додаток. У разі неможливості встановлення додатка, особа підлягає обсервації.
Перелік держав із значним поширенням COVID-19 станом на 25 вересня 2020 року розміщено на веб-сайті МОЗ України:
https://moz.gov.ua/uploads/5/26292-250920.pdf
Порядок перетину контрольних пунктів в’їзду/виїзду на тимчасово окуповану територію України
Іноземці та особи без громадянства можуть перетинати контрольні пункти в’їзду на тимчасово окуповану територію України в Донецькій та Луганській областях, тимчасово окуповану територію України в Автономній Республіці Крим та м. Севастополі та виїзду з них за наявності поліса (свідоцтва, сертифіката) страхування, що виданий страховою компанією, яка зареєстрована в Україні, або іноземною страховою компанією, яка має представництво на території України чи договірні відносини із страховою компанією - партнером на території України (асистанс), та покриває витрати, пов’язані з лікуванням COVID-19, та діє на строк перебування в Україні.
Крім того такий перетин відбувається в порядку, встановленому положеннями Порядку в’їзду та тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї, (постанова КМУ від 04 червня 2015 року №367), та Порядку в’їзду осіб, переміщення товарів на тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях і виїзду осіб, переміщення товарів з таких територій (постанова КМУ від 17 липня 2019 року №815).
Вимога щодо проведення самоізоляції осіб усіх категорій (громадян України, іноземців та осіб без громадянства) після перетину контрольних пунктів в’їзду/виїзду, а також категорії осіб, стосовно яких ця вимога не застосовується, залишаються без змін.
Джерело: МЗС