Управління з питань запобігання та протидії корупції відзвітувало про виконання програми «Безпечна столиця» за 2012-2015 роки
На засіданні постійної комісії Київради з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції депутати заслухали звіт Управління з питань запобігання та протидії корупції виконавчого органу Київради (КМДА) щодо виконання Міської цільової комплексної програми профілактики та протидії злочинності в м. Києві «Безпечна столиця» на 2012-2015 роки.
Згідно звіту, програма «Безпечна столиця» на 2012-2015 роки передбачала видатки у розмірі 355,6 млн грн. фактично було виділено 70,2 млн грн, ці кошти освоєно повністю.
Зазначена цільова програма сприяла у вирішенні таких нагальних питань як профілактика та боротьба зі злочинністю, забезпечення захисту конституційних прав і свобод громадян, охорона громадського порядку, безпека дорожнього руху, покращення матеріально-технічного забезпечення правоохоронних органів міста, активізація діяльності громадських формувань за місцем проживання громадян.
«Разом із тим, не виконаними, через недостатнє фінансування, залишились 11 заходів із запланованих 37. Це насамперед встановлення в громадських місцях засобів екстреного зв'язку “громадянин-міліція, попередження злочинності серед неповнолітніх, в тому числі заходів, пов'язаних із незаконним обігом наркотичних речовин, а також забезпечення складання договорів для здійснення охорони загальноосвітніх навчальних закладів за рахунок коштів міського бюджету. Також кошти не були виділені на оснащення «зелених кімнат» у відділах міліції», - розповіла в.о. начальника управління з питань запобігання та протидії корупції Віра Олійник.
Згідно представленого звіту, станом на 01.01.2016 у столиці зареєстровано 63517 кримінальних правопорушень, що на 20% більше, ніж за аналогічний період минулого року (53164). Більше половини усіх кримінальних правопорушень складають протиправні посягання майнової спрямованості, зокрема: 27806 крадіжка, 417 — розбійних нападів, 4235 — грабежі та 7942 — шахрайства. Рівень злочинності з розрахунку на 10 тисяч населення по Києву становить 226,6 кримінальних правопорушень. У зв'язку з проведенням АТО, значно збільшились обсяги нелегального обігу зброї, боєприпасів та вибухових речовин. Підрозділами поліції Києва всього вилучено 693 одиниці вогнепальної зброї. Зареєстровано 513 кримінальних правопорушень, пов'язаних з незаконним обігом зброї, боєприпасів та вибухових речовин. До суду направлено — 279. Припинено протиправну діяльність 9 організованих груп, які вчинили 82 кримінальні правопорушення — йдеться у звіті.
Наразі Управління з питань запобігання та протидії корупції спільно з ГУ Національної поліції у м. Києві розробили проект Міської цільової комплексної програми профілактики та протидії злочинності в м. Києві «Безпечна столиця» на 2016-2018 роки. На сьогодні проект програми погоджується у профільних постійних комісіях Київради.
Джерело – прес-служба Київміськради