У зв’язку зі зростанням рівня захворюваності на ГРВІ у Департаменті охорони здоров’я радять, як вберегтися від застуди та грипу
За даними Головного управління Держсанепідслужби у м. Києві, цього тижня у столиці відмічено збільшення рівня захворюваності на ГРВІ, у тому числі на грип. Так, серед дорослого населення цей показник зріс на 2,1%, серед дітей до 17 років – на 9,5%.
За словами Олега Рубана, головного санітарного лікаря м. Києва, одна з небезпек виникнення епідемій грипу полягає у здатності вірусу змінюватися. Це призводить до фактичної відсутності імунітету до кожного нового варіанту вірусу.
Тож, у період зростання рівня захворюваності на грип та ГРВІ лікарі радять киянам пильнувати себе та проявити активну позицію саме у питаннях профілактики.
Серед головних порад – максимально обмежити перебування у людних місцях та уникати контакту з людьми з ознаками респіраторної інфекції – нежиттю, кашлем тощо. У місцях скупчення людей (наприклад, громадському транспорті) бажано користуватися медичною маскою.
Перед виходом з дому можна змащувати слизову оболонку носа оксоліновою маззю. Вкрай необхідно також часто мити руки з милом. У випадку, коли це неможливо, користуйтесь спиртовими вологими серветками.
Також намагайтеся не торкатись очей, носа, рота, особливо якщо перебуваєте у громадських місцях. Також не завадять провітрювання приміщення, вологі прибирання не менше двох разів на день, ведення здорового способу життя, повноцінний сон та здорове харчування.
«При появі таких симптомів, як температура, кашель, нежить, біль у горлі та м’язах, негайно звертайтесь до лікаря, ретельно виконуйте його призначення, максимально обмежте контакти з оточуючими. Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням! – наголошує директор Департаменту охорони здоров’я Тетяна Донченко. – Якщо у ваших рідних та близьких виникнуть симптоми застуди або респіраторної інфекції, ізолюйте хворого в окремій кімнаті, виділіть йому індивідуальний посуд, рушник, предмети особистої гігієни та контактуйте з ним лише у марлевій пов’язці. І негайно викличте лікаря», – закликає вона.
У профільному Департаменті повідомляють, що 24 листопада у столиці стався перший лабораторно підтверджений випадок смерті від грипу в нинішньому епідсезоні. Померла молода жінка, яка у свій перший візит до лікарів категорично відмовилася від госпіталізації. За словами Олега Рубана, у неї виділено вірус грипу А (H1N1).
Директор Департаменту охорони здоров’я Тетяна Донченко радить киянам не відмовлятися від стаціонарного лікування, якщо лікарі вбачають у цьому необхідність: «У випадках із захворюванням на грип та ГРВІ примусової госпіталізації законом не передбачено. Проте через ігнорування лікарських рекомендацій, самовпевненість чи необізнаність хворих вони не лише ризикують власним здоров’ям, а й наражають на небезпеку оточуючих».
За даними санепідслужби, загалом у регіонах з 16 по 22 листопада на грип та ГРВІ захворіло 157 876 осіб, із них майже 70% – діти до 17 років, госпіталізовано 5170 осіб, із них 76,6% – діти. Найвища захворюваність на грип та ГРВІ зареєстрована у Київській області, а найменша – у Харківській. Наразі показники захворюваності на грип та ГРВІ відповідають сезонному рівню і в жодному регіоні України не перевищують епідемічні пороги.
Джерело: КМДА