У центральній бібліотеці «Печерська» пройшла лекція «Биківня – територія пам’яті»
Днями в центральній бібліотеці «Печерська» пройшла лекція «Биківня – територія пам’яті», яку провів співробітник Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили», учений секретар Заповідника Валерій Філімоніхін.
Биківнянські могили – найбільше в Україні місце поховання жертв масових політичних репресій. Ліс на північно-східній околиці Києва, обабіч Чернігівського шосе, став місцем кривавих злочинів комуністичного режиму. Упродовж 1933–1939 років вантажівки вночі привозили сюди тіла розстріляних у київських в’язницях НКВД, щоб таємно поховати. Биківнянська трагедія, крім злочинів комуністичного режиму, засвідчила безкарність радянської репресивної машини.
Нині на території колишньої спецділянки НКВД УРСР у Биківнянському лісі розташований Національний історико-меморіальний заповідник «Биківнянські могили», створений у 2001 році.
На лекції присутні змогли дізнатися багато про нашу історію з того, що раніше приховувалось. Зокрема про те, як насправді жили українці в 1933–1939 роках, як радянська влада реалізовувала політику масового терору щодо своїх громадян, у чому особливість таємної спецділянки НКВД у Биківнянському лісі та хто з діячів української культури навіки почив під Биківнянськими соснами.
Дякуємо працівникам Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» за важку, але безумовно цікаву та важливу розповідь!
20 травня, о 15:00, напередодні Дня пам’яті жертв політичних репресій, відбудеться наступна зустріч зі співробітниками Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили». До бібліотеки завітає кандидат філологічних наук Тетяна Шептицька, яка розкриє тему «Українські письменники Розстріляного відродження, поховані в Биківні». Приходьте!