У столиці презентували проект «Дистанційний екстернат для учнів, що проживають в зоні АТО та на тимчасово окупованих територіях. Досвід і перспективи»
У Київському університеті імені Бориса Грінченка презентували проект «Дистанційний екстернат для учнів, що проживають в зоні АТО та на тимчасово окупованих територіях. Досвід і перспективи».
Метою проекту є забезпечення дистанційного навчання учнів, що проживають в зоні АТО та на тимчасово окупованих територіях, створення відкритих ресурсів для забезпечення якісного дистанційного навчання за сприяння громадських організацій, благодійних фондів.
«У 2014-2015 навчальному році проведено навчання 19 випускників із зони АТО та тимчасово окупованих територій: 14 учнів із Луганської області, 3 – із Донецької області та 2 учні із Криму. Всі ті учні, які приїхали та склали ДПА з української мови (як ЗНО) та з інших предметів, вже отримали атестати та вступили в українські вищі навчальні заклади. А діти, які з різних причин не змогли приїхати і скласти іспити, можуть зробити це наступного разу, так, усі результати їхнього дистанційного навчання збережені», – зауважила директор Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Олена Фіданян.
Як зазначили у Київському університеті імені Бориса Грінченка, відповідно до чисельних запитів батьків учнів, які звернулись до керівництва проекту у 2015 році, планується організувати навчання не тільки для випускників шкіл, а й для учнів інших класів, які проживають в зоні АТО та на тимчасово окупованих територіях.
Під час презентації представлено досвід організації дистанційного екстернату для учнів, що проживають у зоні АТО та на тимчасово окупованих територіях в умовах регіонального експерименту «Модель центру відкритої освіти в умовах розвитку інформаційного суспільства», який впроваджують СЗШ № 81 м. Києва та Інститут післядипломної педагогічної освіти Київського університету імені Бориса Грінченка за сприяння Департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації. У ході експерименту створено інтернет-платформу для навчання – сайт Столичного Центру відкритої освіти: http://vo.ippo.kubg.edu.ua.
Джерело: КМДА