Ситуація у столиці, в контексті реагування на надзвичайні ситуації, є контрольованою. Місто наразі працює над підготовкою та координацією дій підрозділів КМДА, силових структур, а також залучення активів громадськості для забезпечення спокою та безпеки в столиці. Ця робота здійснюється у цілодобовому режимі. Про це під час прес-конференції в ІА «Укрінформ» повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.
«Система цивільного захисту міста переведена в режим підвищеної готовності. У місті створено оперативну групу реагування на надзвичайні ситуації, яка працює в цілодобовому режимі. До її складу входить 82 фахівці, в розпорядженні яких більше 20 одиниць техніки. До роботи в оперативній групі ми залучили також представників комунальних служб, тепло-, водопостачальних організацій. Крім того, в форматі тренувань та навчань відпрацьовуються спільні дії в разі надзвичайних ситуацій різного ступеню складності та походження. Зокрема, проведено вже такі тренування столичному у метрополітені, одній з дитячих лікарень міста. Ці тренування будуть постійними, оскільки ми повинні відпрацювати до дрібниць наші дії під час аварійних випадків чи терористичної небезпеки», – повідомив заступник голови КМДА.
Він також звернув увагу а те, що наразі триває перевірка укриттів та сховищ Києва.
«На сайті міськдержадміністрації оновлено інформацію щодо всіх наявних в місті сховищ, які розташовані у підвалах житлових будинків, на підприємствах тощо. Дані для мешканців про найближчі укриття будуть також розміщені на дошках оголошень та під'їздах будинків», – повідомив він.
Заступник голови КМДА також наголосив на тому, що на сьогодні тривають перевірки цих сховищ, тому на балансоутримувачах приміщень лежить велика відповідальність за технічний та санітарний стан укриттів та їх доступність для мешканців. Тому посилена охорона всіх життєво важливих об’єктів Києва.
За його словами, сьогоднішня актуалізація питання щодо роботи в умовах підвищеної готовності відповідних служб міста, в жодному випадку, не повинна посіяти паніку серед населення. «Люди повинні бути обізнані щодо дій міського керівництва, власних дій у разі критичних ситуацій, але не піддаватися панічним настроям, оскільки ситуація в місті цілком контрольована», - аргументував він.
Джерело: КМДА