У Києві створять відкритий майданчик для напрацювання правових змін у сфері реформування житлово-комунального господарства
Міська влада створює відкритий публічний майданчик для експертного обговорення та внесення пропозицій до тих нормативно-правових актів, які стосуються функціонування житлово-комунального господарства. Про це під час круглого столу «Реформа житлово-комунального господарства: ризик перекладання відповідальності на населення» заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
Участь у заході взяли представники Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, Постійної Комісії з питань житлово-комунального господарства Київської міської ради, Антимонопольного комітету України, Асоціації міст України, представники громадських організацій, зокрема, «Спілки власників житла», представники ОСББ, ЖБК тощо. Загалом круглий стіл зібрав до обговорення близько сотні учасників.
«За останні майже два роки київська міська влада отримала тисячі звернень, які стосувалися необхідності роз’яснити нові відносини у сфері надання ЖК послуг: статуси споживача та виконавця послуг, їх взаємовідносин. Революційні зміни у законодавстві повинні супроводжуватися, в першу чергу, потужною інформаційною роботою на рівні країни, розробкою підзаконних актів, які б поступово перетворювали закони на життєстійкі програми та проекти. Однак, вивчаючи настрої та позицію громадськості, ми можемо констатувати, що процес реформування сфери ЖКГ супроводжується низкою ризиків і проблем. Тому столична влада спільно з громадськістю готова створити майданчик для напрацювання законодавчих змін», – повідомив він.
У ході круглого столу заступник голови КМДА зазначив, що існує нагальна потреба розробки підзаконних актів, які б стали ефективним інструментом їх впровадження.
«Законодавчі зміни чітко визначають права виконавців, але не в повній мірі визначають права споживачів. Хоча перед нами, в першу чергу, повинно стояти завдання захисту інтересів споживача. В цьому контексті столичну владу непокоїть правова тенденція до невизначеної ролі та повноважень органів місцевого самоврядування, в тому числі стосовно природних монополій на ринку надання послуг», – пояснив він.
Крім того, принципово важливим є створення єдиної інформаційно-роз’яснювальної стратегії в Україні. Київ готовий винести на розгляд пропозиції удосконалення нормативно-правових актів, розпочати власну інформаційну кампанію, яка б дала споживачеві столиці відповіді на принципові питання, а головне – дала б йому інструмент захисту своїх інтересів.
Джерело: КМДА