Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Печерська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

У Києві презентували цільову програму, що покликана впровадити європейські стандарти поводження з тваринами – Тарас Панчій

Опубліковано 21 серпня 2019 року о 17:28

Найближчим часом у Києві зведуть надсучасний Центр захисту тварин та облаштують офіційне кладовище для домашніх тварин. Адже створення комфортних умов співіснування людей і тварин в екосистемі Києва – це головна мета зоозахисного напряму діяльності київської міської влади. Про це заявив виконувач обов’язків директора Департаменту міського благоустрою Тарас Панчій під час презентації Київської міської цільової програми контролю за утриманням домашніх тварин і регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2020-2022 роки.

Програмою передбачено низку заходів. Зокрема, будівництво нового Центру захисту тварин. Перший етап будівництва вже розпочато. Це буде чотириповерхова ветеринарна клініка із сучасним устаткуванням, що розрахована на одночасне лікування 55 котів і 108 собак.

За проектом будівництва, друга черга – це будівництво ветеринарного готелю. Третя черга будівництва – це притулок для 120 котів. Четверта – 547 вольєрів для утримання собак.

«Новий Центр захисту тварин вирішить багато питань власників тварин. В одному місті можна буде отримати увесь перелік ветеринарних послуг, а також отримати консультації від кінологів і розважити свого улюбленця на численних майданчиках для вигулу та дресирування тварин», – зауважив Тарас Панчій.

Організація території для поховання домашніх тварин. Програмою передбачено будівництво першого муніципального кладовища для домашніх тварин, що сприятиме дотриманню встановлених санітарно-епідеміологічних вимог у місті, та унеможливить розповсюдження масових епізоотій серед тварин і епідемій серед населення. Орієнтовно, будівництво комплексу буде завершено у 2020 році.

За словами Тараса Панчія, наразі триває процедура передачі земельної ділянки на вулиці Пухівській, площею близько 4 га.

«Громадські активісти висунули декілька цікавих ідей щодо цього місця», – запевнив очільник Департаменту міського благоустрою.

Стерилізація бездомних тварин – дозволить покращити епідеміологічну та епізоотичну ситуацію в місті. Це гуманний спосіб регулювання чисельності безпритульних котів і собак, який використовується в європейських країнах.

Розвиток програми опікунства над бездомними тваринами. Наразі багато людей вже взяли під опіку тварин, завдяки чому вдалося врятувати і надати своєчасну допомогу багатьом тваринам.

Розвиток системи обліку та ідентифікації тварин. У столиці працює Реєстр домашніх тварин, який функціонує в електронному режимі та містить інформацію щодо усіх зареєстрованих у Києві тварин – як власницьких, так і безпритульних. Занесення тварини до такої бази дозволяє контролювати графік щеплень, а також прискорює пошуки тварини, якщо вона загубилась. Крім того, реєстрація та ідентифікація тварин може бути основою для виконання законодавства, згідно з яким власник несе відповідальність за полишену на вулиці тварину, і норми про обов’язкові регулярні щеплення від сказу.

Створення публічного простору для власників тварин. На сьогодні в Києві фактично відсутня належна інфраструктура для вигулу та тренувань тварин, не встановлена достатня кількість зоокомплексів (комплекс для прибирання за твариною «Собача вбиральня»).

Пропагування гуманного ставлення до тварин. Програма покликана зменшити кількість випадків жорстокого поводження з тваринами, передбачені просвітницько-інформаційні заходи та соціальна реклама про гуманне поводження з тваринами та про відповідальність власників, що неналежним чином доглядають за улюбленцями.

«Реалізація даної програми дозволить впровадити європейські підходи співіснування людей і тварин у міському середовищі, контролювати популяцію безпритульних тварин гуманними методами, а також підвищити рівень відповідальності власників, які неналежним чином доглядають за тваринами або просто викидають їх на вулицю», – підбив підсумки Тарас Панчій.

Джерело: КМДА


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux