«Торгівля людьми не втрачає актуальності у ХХІ столітті в жодній із країн світу, тим паче в Україні. Торгівля людьми – третій (після торгівлі зброєю та наркотиками) за прибутковістю злочином!», – про це говорить увесь світ! 30 липня 2021 року - Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми
30 липня у рамках відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми Службою у справах дітей та сім’ї Печерської районної у місті Києві державної адміністрації на площі Лесі Українки проведено соціально-інформаційну акцію «ПротиДійТоргівліЛюдьми», до якої також приєдниались Центр соціальних служб, СЮП Печерського управління поліції, Печерське УП ГУНП в місті Києві, Печерський районний центр зайнятості.
Торгівля людьми – це злочин, постраждалими від якого можуть виявитися чоловіки, жінки, діти з метою примусової праці, сексуальної експлуатації (використання в порноіндустрії), примусового жебрацтва, примусового вилучення органів, продаж дітей із метою наживи, сурогатного материнства, примусове втягнення у злочинну діяльність або збройні конфлікти. Злочинці, маніпулюючи скрутним становищем людей, їх бажанням і намірами гідного життя, з легкістю обманюють та експлуатують.
Торгівля людьми не має державних кордонів, не зважає на відмінності між розвинутими державами і тими, що розвиваються. Вона легко адаптується як до бідності, так і до розкоші, є актуальною майже для всіх народів. Україна теж є країною походження, транзиту та призначення для торгівлі чоловіками, жінками, дітьми. За статистичними даними Міжнародної організації з міграції від 1991 року понад 260 тис. українців стали жертвами цього злочину, що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства.
Постраждати від торгівлі людьми може будь-хто, незалежно від віку, статі, національності, віросповідання, соціального чи економічного становища! Злочин «торгівля людьми» зазвичай прихований. Його жертви не хочуть згадувати й переповідати пережиті жахіття.
Саме ці прості, на перший погляд, твердження та як діяти і куди звертатись, якщо Вас чи Ваших знайомих спіткала біда під назвою «трудове рабство» пояснювали пересічним Киянам працівники усіх, задіяних у акції, служб.