На базі Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій та систем НАН України та МОН України відбулася презентація надсучасних розробок у галузі ІТ та цифрової медицини. Експозицію із можливістю практичного використання розробок у міському господарстві столиці презентували представникам структурних підрозділів Київської міської державної адміністрації, керівникам столичних промислових підприємств та галузевих об’єднань. Про це повідомили у Департаменті промисловості та розвитку підприємництва.
«Розвиток столиці, комфортне та безпечне життя у ній у певній мірі залежить і від впровадження інноваційних розробок у міське господарство. Прогресивний світ сьогодні вдало поєднує науковий потенціал із промисловими можливостями. І Київ має всі шанси стати частиною цього процесу. Така стратегія інноваційних перетворень сприятиме покращенню підприємницького та інвестиційного клімату у столиці, а отже і зростанню відкритості вітчизняної економіки та її адаптації у ЄС», – вважає директор Департаменту промисловості та розвитку підприємництва Андрій Мельничук.
Автори розробок презентували новітні продукти у галузі інтелектуальних інформаційних технологій оброблення, розпізнавання та розуміння зображень, систему доступу до приміщень «відеосек’юріті», побудову тривимірної моделі міських кварталів «City 3D». До слова, ці розробки вже поставлені на виробництво та успішно впроваджуються у кількох країнах світу.
Розробники представили нове покоління інтелектуальних інформаційних технологій, що здатні відтворювати елементи інтелекту людини, спеціальними програмами «Антиплагіат» та комплексом, що перетворює на тексти звукові файли, здійснює моніторинг радіоефіру, озвучує та диктує тексти українською мовою на 200 тис. слів тощо.
Презентовано також нові технічні рішення у галузі медицини. Мова іде про надсучасний розроблений прилад, що дозволяє проводити оперативну оцінку функціонального стану серцево-судинної системи людини безпосередньо із пальців рук, а також комплекс портативних виробів реабілітаційних рухів і мовлення, незамінний під час відновного лікування рухів після травм, інсультів, невритів лицьового нерва, ДЦП тощо.
Загалом презентовано майже три десятки перспективних інноваційних розробок.
Джерело: КМДА