Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
  • Доступність
  • A-
    A+
  • Стара версія
Печерська районна в місті Києві державна адміністрація
офіційний вебпортал

Сьогодні печерському заводу «Арсенал» виповнюється 250 років

Опубліковано 12 грудня 2014 року о 13:53
фото

12 грудня Казенне підприємство спеціального приладобудування «Арсенал» відзначає 250-річчя створення.
 
Сьогодні протягом дня заплановані товариські зустрічі на території заводу, а ввечері відбудеться урочисте засідання.
 
 
ІСТОРИЧНА ДОВІДКА.  Ще за часів царя Петра I  Печерський район Києва забудовувався, як військова фортеця. На території Києво – Печерської лаври та Віденського монастиря були так звані «магазини» (склади), де зберігалася зброя та бойові припаси.
 
В середині XVIII століття виникла потреба не тільки зберігати, а й ремонтувати та модернізувати військове спорядження. Для цього потрібні були виробничі майстерні, які і були збудовані в кінці 1763 року, а робота в них почалась в 1764 році, коли було затверджено «Первое  положительное Уложение об Киевской Арсенальской  команде».
 
Назавжди в пам’яті людей залишиться січневе повстання 1918 року майже двох тисяч робітників. Вічним сном сплять у братській могилі Маріїнського парку понад 700 захисників заводу «Арсенал».
 
Вже до 1923 року за Арсеналом міцно закріпилось звання «ударного підприємства» по відбудові народного господарства. Того ж 1923 року Всеукраїнський ЦВК за видатні трудові заслуги перед Батьківщиною нагородив завод Республіканським орденом «Трудового Червоного Прапора»
 
1941 рік приніс новий виклик Київському Арсеналу. Вже 29 червня 1941 року, згідно урядового рішення про евакуацію підприємства на Урал, перший ешелон покинув територію заводу. За нечувано короткий час майже все устаткування, матеріали і люди були на колесах. Ешелони пішли на схід.
 
Всього в глибокий тил було відправлено 36 ешелонів (1100 вагонів) з устаткуванням, матеріалами, а також з сім’ями робітників.
 
І вже за І квартал 1942 року колектив заводу у 4 рази збільшив випуск продукції.
Трудовий подвиг «Арсеналу» в часи Великої Вітчизняної війни високими нагородами Батьківщини Указом Президії Верховної Ради СРСР 79 арсенальців удостоєні високих урядових нагород.
 
Складні проблеми постали перед колективом заводу після повернення заводу у Київ, починаючи з відбудови зруйнованих корпусів майна всіх цехів, виведених з ладу системи водопостачання та енергозабезпечення.
 
У 1964 році на ознаменування 200-річчя заводу його колектив було нагороджено Орденом Леніна, а 150 його кращих працівників відзначені орденами і медалями Радянського Союзу.
 
Роки найбільшого розвитку та зростання «Арсеналу» співпали в часі з 70-80 –ми роками минулого століття. Ці роки дійсно були вершиною науково-виробничої діяльності заводу «Арсенал» як оптико-електронного підприємства, продукція якого в першу чергу, спрямовувалась на зміцнення обороноздатності країни.
 
Пріоритетним напрямком діяльності «Арсеналу» були роботи по створенню прицільних комплексів і систем орієнтування оперативно тактичних та стратегічних ракет, а також ракетних комплексів.
 
Відтоді жоден старт ракет чи космічних кораблів, в тому числі політ Ю.Гагаріна і інших космонавтів «Інтеркосмос», «Енергія», «Циклон», «Протон», «Зеніт», «Тополь», та інше не пройшли без участі арсенальських фахівців  та створеної ними апаратури.
 
Усе це підтверджує те, що основою успіху київського «Арсеналу» різних часів були і залишаються чудові люди – талановиті робітники, керівники, конструктори, технологи, інженери та техніки, віддані своїй справі, палко люблячі свій завод.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux