«Система ProZorro не ідеальна, але достойної альтернативи ми не маємо», - Геннадій Пліс
Міська влада підтримує систему електронних закупівель ProZorro і вважає, що вона найбільш оптимальна із існуючих. Так прокоментував сьогоднішнє засідання Комітету з питань власності перший заступник голови КМДА Геннадій Пліс. Він переконаний: система не ідеальна, але достойної альтернативи ми не маємо.
«Безумовно, є цілий ряд моментів, які важко врахувати у системі Prozorro. Зокрема, якщо мова йде про закупівлю чогось дуже специфічного – наприклад, театральної трупи для постановки. Однак це поодинокі випадки, більшість же того, що купується через систему – стандартні чи близькі до цього запити. У цьому випадку система працює непогано, вона дозволяє систематизувати закупівлі, економити під час закупок, тобто оптимізувати їх», – підкреслив посадовець.
Він каже, що має питання до якості – цього немає у критеріях вимог.
«Якщо деталі не зафіксовано, скажімо, в будівельних нормах чи інших задекларованих правилах, сформулювати їх практично неможливо. І це мінус. Однак за наступним договором про товар або послугу, яка накуповується через систему, можна встановити гарантійний строк служби – як правило, це так і робиться. Це дозволяє перестрахуватися», – сказав перший заступник голови КМДА.
Іншим моментом, який недостатньо, на думку посадовця, відображений у системі ProZorro, є естетична складова.
«Коли ми говоримо, скажімо, про будівництво, тут є типові вимоги. Однак коли мова йтиме про красу – тут думки, як правило, розходяться, адже у кожного свій смак. Міряти естетику через ProZorro неможливо, але я, зізнаюся, не знаю жодної торгової системи, яка дає таку змогу», – наголосив Геннадій Пліс.
Нагадаємо, що станом на 31 грудня минулого року в системі було зареєстровано 1715 замовників міського підпорядкування, які провели 47120 процедур на загальну суму 11,77 мільярди гривень. Середній відсоток зниження ціни учасниками закупівель за минулий рік склав 15,78%. Місто змогло зекономити 532 мільйони гривень саме завдяки прозорості закупівель і створенню належної конкуренції. Електронна платформа дає змогу учасникам із різних куточків України брати участь у закупівлях, що впливає на зниження ціни.
З квітня цього року розпочав роботу новий вектор «ProZorro.sale» – реалізація державного майна через систему електронних аукціонів. До проекту приєдналися Міністерство інфраструктури України, Донецька військово-цивільна адміністрація, Маріупольська міська рада та державні компанії: ПАТ «Укргазвидобування», НЕК «Укренерго», ДП «НАЕК «Енергоатом» та інші.
Джерело: КМДА